Lietuvos baleto elitas rinkosi į filmo DIDYSIS BALETAS premjerą

Antradienio vakarą įvyko V. Todorovskio filmo „Didysis baletas“ iškilminga premjera. Specialiai filmo pristatymui atvykusi iš Varšuvos filmo pagrindinio vaidmens atlikėja, iš Visagino kilusi balerina Margarita Simonova buvo pasveikinta didžiulio būrio artimųjų, kolegų ir Lietuvos baleto pasaulio įžymybių. Taip pat po savo auklėtinių šokį dovanojo M. K. Čiurlionio menų mokykla ir Nerijaus Juškos baleto ir šokių mokykla.

Labiausiai jos sėkme ir puikiai išpildytu vaidmeniu džiaugėsi buvę balerinos mokytojai iš M. K. Čiurlionio menų mokyklos Beatričė Tomaševičienė ir Petras Skirmantas. Mokytoja patvirtino, kad Margaritos personažas Julija yra tarsi specialiai sukurtas Margaritai, nes visiškai atitinka jos tvirtą charakterį, kuris balete yra didelis privalumas.

Primarijus Nerijus Juška mano, kad balete norint pasiekti aukščiausio įvertinimo, tapti soluojančiu šokėju, svarbu yra tiek tavo įdėtas darbas, tiek talentas, Dievo dovana. Tačiau baletas yra ir puiki gyvenimo mokykla, čia ugdomas žmogaus disciplinuotumas, valia, tikslo siekimas, aukščiausio įvertinimo. Be galo daug darbo tam, kad vienu metu atliktumei tai, ką daro kelių sporto šakų sportininkai – šuolis į aukštį, šuolis į tolį, bėgimas, sunkumų kilnojimas. Tik jie tą daro sukąstais dantimis ir įtampos kupinu veidu, o balete tą patį turi padaryti su šypsena, lengvai ir grakščiai. Baletas padeda ištiesinti stuburą, išgydyti šleivakojystę, sutvirtinti nusilpusius raumenis. N. Juška sako, kad gydytojai specialiai atsiunčia tokių problemų turinčias mergaites į jo mokyklą.

Margarita Simonova džiaugiasi, kad dabar jos gyvenime atsiradęs yra ne tik baletas, bet ir vaidyba. „Mūsų labai nedėkinga profesija – įdedi tiek daug darbo, tiek meilės, turi visą save atiduoti, bet tai labai greitai baigiasi. Kartais netgi dar greičiau. Laikas – negailestingas.“ Filme ši mintis – apie balerinos profesijos laikinumą – išreiškiama pačiose dramatiškiausiose ir jautriausiose scenose.

„Šis filmas yra įvairaus plano, jis patiks visiems žmonės – įvairaus amžiaus ir išprusimo“, –  sakė primarijus ir pedagogas Petras Skirmantas. „Jame kiekvienas ras įkvėpimą, jis labai bendražmogiškas. Filmas motyvuoja, jame atskleidžiama asmenybės problema, ir viskas jame labai tikra.“

Tomo Gorbačo ir Arūno Žalalio nuotraukose kadrai iš premjeros. Filmas „Didysis baletas“ Lietuvos kino teatrų repertuaruose jau nuo penktadienio, birželio 9 dienos.