Festivalį „Kinotauras“ atidarė P. Čiuchrajaus juosta „Šaltasis tango“

Rusijos „Kanais“ tituluojamą kino festivalį „Kinotauras“, kuris vyksta Sočyje birželio 7-14 dienomis, atidarė Pavelo Čiuchrajaus juosta „Šaltasis tango“. Festivalis „Kinotauras“ – tai rusų kino laboratorija, čia daroma viskas, kad būtų jaučiamas kino naujienų pulsas ir palaikomas kino aktualumas.

Režisierius savo kūrybinėje karjeroje yra susirinkęs bemaž visus tarptautinius prizus ir rusų kinematografo apdovanojimus. Didelį žinomumą režisieriui atnešė filmas „Vagis“ (1997). Šis filmas įėjo į pelningiausių Rusijos filmų trejetą, sulaukė pasisekimo JAV, Prancūzijoje, Italijoje ir kitose Europos šalyse, pelnė eilę Rusijos ir kitų šalių prizų. 2004 metais pasirodė kita jo drama „Vairuotojas Verai“. Filmas buvo apdovanotas pagrindiniu „Auksinės rožės“ prizu, o taip pat prizais už geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, ir geriausią prodiuserių projektą kino festivalyje „Kinotauras“.

Filmo „Šaltasis tango“ veiksmas vyksta 1938-1946 metais, baisiu Lietuvai metu. Šiame periode niekas negalėjo pasitikėti niekuo, nebuvo aišku, kas yra savas, o kas – svetimas. Šios tragedijos fone pasakojama romantiška Makso ir Laimos, žydų jaunuolio ir lietuvaitės, istorija.

Režisierius Pavelas Čiuchrajus filme atskleidžia, kaip represinė karo mašina ne tik naikino žmones, bet ir kaip ji nuodijo išgyvenusius. Kaip ji laužė žmonių sielas ir likimus, net ir tų, kurie sugebėjo neblogai prisitaikyti. Beveik neįmanoma tokiose sąlygose išlikti sąžiningu, žmogišku, geru, jei tarnauji totalitarinei „blogio mašinai“. P. Čiuchrajus sutelkė visą dėmesį, visą siužeto pasakojimą į dviejų personažų, kuriuos skiria nacionaliniai ir kultūriniai įsitikinimai, gyvenimus. Jų likimas galėjo ir turėjo susiklostyti visiškai kitaip, jeigu ne tie baisūs istoriniai kataklizmai, kurių amžininkais ir dalyviais jie tapo.

Žiūrėkite istorinę dramą „Šaltasis tango“ Lietuvos kino teatruose nuo birželio 23 d.