Filmas „C‘est la vie!“ kiekvienam – nuo kino gurmanų iki lengvų komedijų gerbėjų

Toledano ir Nakache – puikiai visiems pažįstamas legendinis režisierių duetas grįžta su komedija „C‘est la vie!“ 2011-aisiais sukūrę mega-hitą „Neliečiamieji“, kuris jau užgyveno eilę perdirbinių visame pasaulyje, vėliau puikią socialinę komediją „Samba“, režisieriai leido susigulėti mintims ir sukūrė naują šviesią, pozityvią komediją „C‘est la vie!“

Režisieriai patys parašė tiek dialogus, tiek filmo mizanscenas, laikydamiesi klasikinių vientisumo principų: veiksmas (vestuvės) vyksta vienoje erdvėje, prabangioje 17 a. pilyje, ir vienos paros ribose. Tačiau kuriant personažus jie pasinaudojo visa kūrybine palete: jų čia gausu, ir kiekvienas apdovanotas visišku individualumu – kaip ir realiame gyvenime.

Filmo „C‘est la vie!“ centre yra Maksas – nedidelės vestuvių organizavimo įmonės bosas, kuris ir autoritetingas, ir prieraišus vienu metu. Jis gauna užsakymą įgyvendinti dar vieną vestuvių šventę, užgaidaus kliento kontroliuojamą iki smulkiausių detalių. Taip užsisuka įvykių virtinė.

Maždaug dvidešimties žmonių grupė rūpinasi, kad vestuvės vyktų sklandžiai ir kaip klientas užsakė – „subtiliai, prašmatniai ir elegantiškai“. Ekscentriškoje komandoje darbuojasi padavėjai, virėjai, indų plovėjai, fotografas ir muzikantų grupė, kiekvienas suvaidina svarbų vaidmenį, kad užsakovai liktų patenkinti rezultatu. Tačiau eiga pilna siurprizų – tiek logistikoje, tiek žmogiškoje srityje.

Puikūs aktoriai Jean-Pierre Bacri, Gilles Lelluche, Jean-Paul Rouve, Vincent Macaigne, Eye Haidara, Suzanne Clement ir jų suvaidinti dar spalvingesni personažai sukasi prieš mūsų akis lyg smagioje karuselėje. Greitą veiksmo tempą palaiko ir originalios žymaus džiazo virtuozo Avishai Coheno kompozicijos. Jos tarsi metafora šiai komedijai, kurioje laisvė ir meistriškumas harmoningai dera tarpusavyje.

Pakilią nuotaiką sukurianti rudens komedija „C‘est la vie!“ Lietuvos kino teatruose – nuo spalio 13 dienos.