„Legenda apie Kolovratą“ – 8 faktai apie legendinį karį

Jau gruodžio 1-ąją visuose Lietuvos kino teatruose pasirodys vienas įspūdingiausių rusų kino epų „Legenda apie Kolovratą“, kuris savo detalumu ir didybe užgožia net ir pačius prabangiausius Holivudinius blokbasterius.

Istorikai ir kino specialistai jau dabar šį režisieriaus Ivano Šurchoveckio filmą įvardija kaip vieną geriausiai rodomą laikotarpį atitinkančių kino projektų, kuriame susijungia net keli žanrai – istorinė drama, veiksmo filmas ir, žinoma, fantastika. Todėl savo pateikimu juosta labai primena kitą panašaus pobūdžio filmą, sukurtą amerikiečių – „300“.

Tačiau ne visi žino, kas buvo tas Kolovratas. Pateikiame aštuonis faktus apie šią istorinę figūrą.

- Pilnas vardas – Ipatijus Kolovratas.

- Gimė apie 1200 metus Rusijoje Frolovo kaime, Šilovo rajone Riazanės srityje.

- Unikalios technikos karys, kuris nuo paauglystės dalyvavo žygiuose ir mūšiuose.

- Už savo narsą pelnė Bajoro titulą, kuris tuo metu buvo antru svarbiu titulu po valdančių kunigaikščių.

- Sulaukęs 29 metų buvo išrinktas karo vadu Senoje Riazanėje.

- Mirė 1238 metų sausio 11 dieną Senoje Riazanėje po žūtbūtinio mūšio su mongolais.

- Kolovrato kūnas buvo atiduotas likusiems gyviems jo kariams, kuriuos mongolų chanas Batijus įsakė paleisti, norėdamas pagerbti jų vadą už jo neišpasakytą narsą.

- Apie Kolovratą ir jo žygdarbį buvo parašytas metraštis, kuris atskleidžia daug detalių apie Riazanės miesto sunaikinimą ir mūšį su chanu Batijumi.

Šioje epinėje režisieriaus Ivano Šurchoveckio sukurtoje kelionėje į praeitį pasakojama apie XIII-ąjį amžių. Mirtį nešantys Aukso Ordos kariai vieną po kito naikino miestus, žudydavo karius ir į nelaisvę paimdavo likusius gyvus. Jiems nebuvo lygių.

Didysis Riazanės kunigaikštis buvo bejėgis apsiginti prieš chano kariauną. Ir tik vienintelis riteris, Riazanės miesto galva Ipatijus Kolovratas (akt. Ilja Malakov), sužinojęs, kad į jo gimtąjį miestą įsiveržė mongolai, su nedideliu būriu atskubėjo į pagalbą. Jo ryžtas ir drąsa padarė įspūdį pačiam chanui Batijui, o jo žygdarbis tapo legenda, įamžinusia jo vardą Rusijos istorijoje.

Kino teatrų ekranus epas „Legenda apie Kolovratą“ pasieks jau šį savaitgalį, gruodžio 1 d.