Vaizduotės pasaulis, perkeltas į ekraną nuotykių filme šeimai „Džimas Saga ir mašinistas Lukas“

Jei ilgitės „Hario Poterio“, „Narnijos kronikų“ ar „Alisos stebuklų šalyje“ – nuotykių fantazija „Džimas Saga ir mašinistas Lukas“ kaip tik jums. Be abejonės, tai viena laukiamiausių kino premjerų šį pavasarį. Neužmirštama kelionė pagal pasaulinį Michaelio Endės bestselerį kino teatrus pasieks jau gegužės 11 d.

Filmo kūrėjai dovanoja mums kvapą gniaužiančią nuotykių istoriją, kurios siužetas žinomas iš vaikystėje skaitytos knygos. Stulbinantis fantastikos pasaulis atgyja taip vaizdžiai, kaip tik įmanoma šiuolaikiniame kine.

Filmo vaizdingumas pakeri nuo pirmo kadro: mažytė Snūderlando sala, su tiltu tarp dviejų kalnų, dar mažesne pilimi ir geležinkelio stotimi primena romantišką 20 amžiaus pradžią ir Disnėjaus pasakas. O nuostabioji Mandalos šalis primena senovės Kiniją. Auksu tviskantys kepurėti namų stogai, porcelianinis tiltas, įspūdingi didieji vartai ir spingsinčių žibintų gausa vakarais. Tačiau herojų kelias veda per pražūtingą Tūkstančio vulkanų žemę, kur rūksta deganti lava ir skraido baisūs drakonai, per audringą jūrą, smėlio dykumą, grėsmingas uolas, sutinkant tiek keistus, bet draugiškus, tiek ne tokius draugiškus herojus, kuriuos iš knygos į kino pasaulį perkėlė jautri šios juostos kūrėjų vaizduotė.

Filmo pagrindinės dailininkės yra Cornelia Ott („Džeisonas Bornas“, „Brangenybių medžiotojai“, „Vaiduoklis“, „Valkirija“, „V – tai Vendeta“) bei Ingeborga Heinemann („Bornas: Absoliutus pranašumas“, „Debesų žemėlapis“, „Jonukas ir Grytutė: raganų medžiotojai“).

Ekranizaciją pristato prodiuseriai, dirbę su George Clooney jo filme „Brangenybių medžiotojai“, Wesu Andersonu „Viešbutyje „Didysis Budapeštas“ ir Quentinu Tarantino filme „Negarbingi šunsnukiai“.