Pawelo Pawlikowskio „Šaltasis karas“ atidarė Sarajevo filmų festivalį

Šių metų Sarajevo kino filmų festivalį atidarė Oskaro laimėtojo lenkų režisieriaus Pawelo Pawlikowskio drama „Šaltasis karas“ („Cold War“). 2018 m. Kanų tarptautinio kino festivalio geriausio režisieriaus apdovanojimo laimėtojas  tuo ypatingai džiaugėsi – jis sako esąs nepaprastai įsimylėjęs šį miestą, kurio jis negali pamiršti dar nuo tada, kai išvydo Emiro Kusturicos 1981-ųjų filmą „Ar pameni Doli Bel?“ („Do You Remember Dolly Bell?“).

„Šaltasis karas“ – tai aistringa meilės baladė apie du beprotiškai vienas kitą mylinčius jaunus žmones praėjusio amžiaus viduryje, kurių širdis skiria laikmetis, politika ir atstumas. Šis filmas išsiskiria ne tik savo nespalvotu stilingumu bet ir ilgesingai džiazuojančiu „noir“ stiliumi, būdingu penktajam ir šeštajam praėjusio amžiaus dešimtmečiams Holivude. Juodai-balta buvo ir kita apie tą patį istorinį laikotarpį pasakojanti režisieriaus juosta apie vienuolę merginą „Ida“, 2013 metais laimėjusi Oskarą.

Šiemetinis Sarajevo filmų festivalis pristato rekordinį filmų kiekį – 266 kūrinius iš 56 šalių, tame tarpe ir 53 pasaulines premjeras aštuoniolikoje sekcijų. Pagrindinė jo dalis ir dokumentikos konkursai yra skirti pietryčių Europos šalių darbams, kitos sekcijos pristato filmus iš tolimesnių pasaulio regionų