7 faktai iš kvapą gniaužiančios dramos „Pasmerktasis“

Rugsėjo 28 dieną Lietuvos kino teatruose pasirodys kvapą gniaužianti tikrais faktais paremta drama „Pasmerktasis“, kurio režisieriumi tapo dėka filmų „Žemės drebėjimas“ ir „Amerikietiškas apiplėšimas“ puikiai Rusijoje žinomas Sarikas Andreasianas.

Jo naujasis filmas pasakoja apie statybų inžinierių Vitalijų Kalojevą (akt. Dmitrijus Nagijevas), kuris vieną dieną praranda viską, ką taip mylėjo – žmoną ir vaikus, kurie skrisdami į Barseloną žuvo aviakatastrofoje jų lėktuvui susidūrus su krovininiu. Nepajėgiantis susitaikyti su artimųjų mirtimi, Vitalijus tvirtai tiki, jog dėl to yra kaltas neatsakingas skrydžių dispečerio darbas. Pasiryžęs įrodyti savo tiesą Vitalijus nusprendžia surasti  tą žmogų, kuris iš jo atėmė gyvenimo džiaugsmą.

Pagrindinį vaidmenį filme atliko populiarus rusų šoumenas, aktorius ir laidų vedėjas Dmitrijus Nagijevas, kuriam Vitalijaus Kalojevo rolė tapo didžiausiu išbandymu jo ilgametėje aktoriaus karjeroje.

Tačiau ne vien aktorius turėjo pereiti daugybę išbandymų. Filmo kelias į kino ekranus nebuvo toks lengvas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Būtent todėl pristatome 7 faktus iš juostos filmavimo užkulisių.

1. Filmo idėja kilo 2012 metais, praėjus lygiai dešimtmečiui po tragedijos, kuri nunešė 71 žmogaus gyvybę.

2. Norėdamas kuo tiksliau atkurti filme rodomus įvykius, režisierius Sarikas Andreasianas asmeniškai susitikinėjo su Vitalijumi Kalojevu.

3. Holivudo aktorius Adrianas Brody‘is, su kurio režisierius dirbo trileryje „Amerikietiškas apiplėšimas“, sutiko suvaidinti pagrindinį vaidmenį po to, kai 2014 metais perskaitė pirminį būsimo filmo scenarijų. Tačiau vėliau buvo priimtas sprendimas atsisakyti šios minties ir į pagrindinę rolę pakviesti rusų aktorių. Pasak režisieriaus, aktorius privalėjo gerai mokėti rusų kalbą ir jo mentalitetas turėjo būti rusiškas.

4. Pasirinktas aktorius Dmitrijus Nagijevas dėl šio labai sudėtingo vaidmens turėjo numesti 8 kilogramus.

5. Filmavimo darbai buvo sustabdyti, kai kūrėjus pasiekė žinia, jog amerikiečiai ruošia savo versiją, kurioje pagrindinis vaidmuo atiteko Arnoldui Schwarzeneggeriui. Bet filmui „Pasekmė“ (angl. „Afermatch“) pasirodžius 2017 metais ir sulaukus labai aršios žiūrovų ir kino kritikų reakcijos, darbai buvo atnaujinti.

6. Filmas „Pasmerktasis“ buvo filmuojamas trijose šalyse: Rusijoje, Vokietijoje ir Ispanijoje.

7. Filme rodomi šešeri metai iš Vitalijaus Kolojevo gyvenimo. Tai pareikalavo šešių skirtingų grimo sprendimų. Šio žmogus išvaizda per tuos metus labai pasikeitė.

Dispečerio vaidmenį filme atliko lietuvių aktorius Andrius Paulavičius.