Kokius filmus pamatyti belaukiant kino premjeros „OPERACIJA: HUNTER KILLER“?

Nuo lapkričio 2 dienos į visus Lietuvos kino ekranus atkeliaus įtempto siužeto veiksmo trileris „Operacija: Hunter Killer“ („The Hunter Killer“), kuriame JAV specialiosios jūrų pajėgos priverstos sujungti jėgas su rusų povandeninio laivo įgula tam, kad iš nelaisvės išgelbėtų Rusijos prezidentą ir, tuo pačiu, užkirstų kelią labai rimtam pavojui – Trečiajam pasauliniam karui.

Filmo istorija paremta bestseleriu tapusia ir 2012 metais išleista rašytojo George‘o Wallace‘o knyga „Šaudymo taškas“ („Firing Point“). Ją adaptuoti buvo patikėta dviejų smagių ir puikiai kino mylėtojų priimtų jaunatviškų komedijų: „Jaunėlis“ („Spud“) ir „Jaunėlis 2: Beprotybė tęsiasi“ („Spud: Madness Continues“) režisieriui Donovanui Marshui.

Juostoje pagrindinius vaidmenis atliko iš tokių kino hitų, kaip „300“, „Įstatymus gerbiantis pilietis“ („Law Abiding Citizen“) bei „Olimpo apgultis“ („Olympus Has Fallen“) visiems puikiai pažįstamas Gerardas Butleris ir šiais metais už neįtikėtinai tikrovišką Vinstono Čerčilio portretą juostoje „Tamsiausia valanda“ („The Darkest Hour“) pirmąją savo „Oskaro“ statulėlę pelnęs Gary‘is Oldmanas.

Taip pat filme pasirodys ir už 2014 m. juostos „Selma“ („Selma“) dainą „Oskarą“ gavęs reperis ir aktorius Commonas, originalios „Mergina su drakono tatuiruote“ („Girl with the Dragon Tattoo“) trilogijos žvaigždė Michaelis Nyqvistas bei populiarus rusų aktorius Jurijus Kolokolnikovas, kuris pastaraisiais metais vis dažniau sužiba holivudiniuose projektuose.

Rimtas aktorių kolektyvas ir ganėtinai geras pirminis šios įtraukiančios istorijos šaltinis suteiks puikią pramogą kine, nes tokių temų filmų pastaraisiais metais kino ekranuose beveik nėra. Todėl belaukiant filmo premjeros „Operacija: Hunter Killer“ prisiminkime penkis geriausius ir įsimintiniausius filmus, kuriuose figūravo povandeniniai laivai.

„Povandeninis laivas“ (vok. „Das Boot“), 1981 m.Vokiečių režisieriaus Wolfgango Peterseno filmas „Povandeninis laivas“ („Das Boot“), 1981 m. tapo kultiniu, šešiems „Oskarams“ nominuotu filmu. Įtempto siužeto drama – apie žmones, kuriems teko išgyventi tikrą pragarą šaltame ir jokios vilties neteikiančiame vandenyje. Filmo veiksmas nukelia žiūrovus į 1941 metus, kai Atlanto vandenyne mirtinam susidūrimui susitiko Vokietijos ir Anglijos laivynai.

 „Raudonojo spalio medžioklė“ (angl. „The Hunt for Red October“), 1990 m.Veiksmo filmų „Grobuonis“ („The Predator“) ir „Kietas riešutėlis“ („Die Hard“) režisierius Johnas McTiernanas 1990 m. pabandė ekranizuoti kultinio amerikiečių rašytojo Tomo Clancy‘io romaną apie CŽV analitiko Džeko Rajano nuotykius ir jo labai svarbų darbą JAV vyriausybei.Filmo istorija sukasi aplink naujausią rusų jūrų laivyno pasididžiavimą – povandeninį laivą „Raudonasis spalis“, kurio technologijos žymiai lenkia kitų šalių karinę techniką. Tačiau vieną dieną šis pavojingas išradimas tampa labai rimtu pretekstu pradėti branduolinį karą tarp JAV ir Sovietų Sąjungos.

„Raudonasis potvynis“ (angl. „Crimson Tide“), 1995 m.Išradingų ir masiniam žiūrovui labai patrauklių veiksmo trilerių „Oro gvardija“ („Tom Gun“), „Paskutinis skautas“ („The Last Boy Scout“), „Degantis žmogus“ („Man on Fire“), režisierius Tony‘is Scottas 1995 metais pristatė ne tik vieną pačių žymiausių savo filmų, bet ir juostą, kurioje jis kartu su „oskariniu“ Denzeliu Washingtonu sukūrė ilgametį tandemą.Juosta pasakoja apie atominio povandeninio laivo „Alabama“ įgulą, kuriai vadovauja visų mylimas veteranas Ramzis (akt. Gene Hackman).  Į laivą įžengus juodaodžiui kapitono padėjėjui Hanteriui (akt. Denzel Washinton), situacija kardinaliai pasikeičia. Kapitono ir jo padėjėjo santykiai tampa tokie įtempti, jog nuo jų gali priklausyti viso pasaulio likimas.

„U-571“ (angl. „U-571“), 2000 m.Tai žinomo režisieriaus Jonathano Mostowo, stačiusio filmą  „Terminatorius 3: Mašinų prisikėlimas“ („Terminator 3: Rise of the Machines“), tikrais faktais paremtas filmas. Kino juostos veiksmas vysta 1942 metais, kai Atlanto vandenynas priklausė nenugalimai Vokiečių kariuomenei. Būtent todėl sąjungininkai yra bejėgiai bandant suvokti vokiečių pranešimus, kurių niekas negali iššifruoti. Ir tam, kad tai taptų įmanoma, suburiama komanda, kuriai patikėta viena misija – užgrobti vokiečių povandeninį laivą „U-571“ ir iš jo pavogti šifravimo mašiną „Enigma“, kurios dėka karas pasisuktų visiškai kitokia linkme.

„K-19“ (angl. „K-19“), 2002 m.Buvusi „Titaniko“ („Titanic“) režisieriaus Jameso Camerono žmona Kathryn Bigelow ilgus metus įrodinėjo, jog ne vien vyrai gali kurti kietus ir įtampos nestokojančius filmus. 1991 m. sukūrusi jau kultiniu tapusį trilerį „Ant bangos keteros“ („Point Break“), 2002 metais kino režisierė pristatė ir vieną iš įdomesnių savo karjeroje filmų – trilerį „K-19“.Tikrais faktais paremta istorija pasakoja apie pirmąjį atominį rusų povandeninį laivą „K-19“, kuris patyrė rimtą avariją 1961 metais dėl nestabilaus atominio reaktoriaus. Laivui vadovavo talentingas ir labai griežtas kapitonas Aleksejus Vostrikovas (akt. Harrison Ford), nuo kurio veiksmų priklausė ne tik įgulos, bet ir JAV, ir Sovietų Sąjungos likimas.

Būtent šiuos filmus rekomenduojame pasižiūrėti belaukiant naujojo trilerio „Operacija: Hunter killer“, kuris dienos šviesą Lietuvos kino ekranuose išvys jau visai netrukus – lapkričio 2 dieną.