Gary‘is Oldmanas įtempto siužeto filme „Operacija: Hunter Killer“ atliko sau neįprastą vaidmenį

Netrukus, lapkričio 2 d., į Lietuvos kino teatrų sales atkeliaus įtempto veiksmo trileris „Operacija: Hunter Killer“ („The Hunter Killer“), kuriame vieną pagrindinių vaidmenų atliko „Oskaro“ laureatas Gary‘is Oldmanas.

Aktorius filme įkūnijo netipišką sau vaidmenį – JAV jūrų laivyno admirolą Bredą Kravfordą, kuris bandys padėti į nepavydėtiną situaciją patekusiems pavaldiniams.

Ko gero, tai bus vienas iš rečiausių Gary‘io Oldmano pasirodymų didžiajame ekrane įkūnijant teigiamą personažą.

Gary‘is Oldmanas plačiai auditorijai žinomas dėl nuolatinio kino blogiuko prototipo, kuriuo  aktorius kino mylėtojus pradėjo džiuginti dar ankstyvaisiais 90-aisiais. Žinomiausiais jo pasirodymais tapo 1992-ųjų Bramo Stokerio „Drakulos“ („Dracula“) ekranizacija, kurią režisavo „Oskarą“ pelnęs Francis Fordas Coppola,  taip pat Tony‘io Scotto, (scen. aut. Q. Tarantino) trileris „Tikra romantika“ („True Romance“) bei vienas geriausių Luco Bessono filmų – „Leonas“ ( „Leon: The Professional“).

Svarus suvaidintų blogiukų bagažas leido jam toliau plėsti savo karjerą didelio pripažinimo sulaukusiuose projektuose kaip kultinis „Penktasis elementas“ („The Fifth Element“), įtempto veiksmo trileris „Prezidento lėktuvas“ („Air Force One“) bei 2001 m. pasirodęs „Hanibalas“ („Hannibal“).

Žinoma, ne visi aktoriaus vaidmenys buvo nuspalvinti vien juoda spalva. Jo pasirodymas tokiuose filmuose kaip „Haris Poteris („Harry Potter“) bei „Tamsos riteris“ („The Dark Knight“) turėjo kur kas šviesesnių atspalvių.

Per visą savo karjerą Gary‘is Oldmanas suvaidino 55-iuose filmuose, iš kurių net 29-iuose jam teko neigiamo herojaus vaidmuo.

Aktorius įgarsino daug animacinių filmų veikėjų, pasirodė televiziniuose projektuose bei filmavosi muzikiniuose klipuose. Tačiau didžiausio pripažinimo sulaukė tik suvaidinęs filme „Tamsiausia valanda“ („The Darkest Hour“) ir triumfavo kaip geriausias aktorius.

Filmo „Operacija: Hunter Killer“ istorija paremta rašytojo George‘o Wallace‘o 2012 m. išleista ir bestseleriu tapusia knyga „Šaudymo taškas“ („Firing Point“). Juostos siužete JAV specialiosios jūrų pajėgos yra priverstos sujungti jėgas su rusų povandeninio laivo įgula tam, kad iš nelaisvės išgelbėtų Rusijos prezidentą ir tuo pačiu užkirstų kelią labai rimtam pavojui – Trečiajam pasauliniam karui.

Ar keletui gerai apmokytų specialiųjų JAV pajėgų vyrukų bei povandeninio laivo įgulai pavyks išgelbėti prezidentą ir sustabdyti piktavalio generolo kėslus, sužinosime jau lapkričio 2 dieną.