Filme „Amžinas gyvenimas“ suvaidinusi Oksana Fandera – išskirtinio likimo aktorė

Vieną pagrindinių vaidmenų juostoje „Amžinas gyvenimas“ suvaidinusios aktorės Oksanos Fanderos gyvenimas pats vertas kino filmo.

Gimusi Odesoje 1967 m., egzotišką išvaizdą būsimoji aktorė paveldėjo iš romų kraujo turinčio tėvo. Jis dukrai anksti įskiepijo ir pomėgį menams – pats buvęs teatro aktorius, vyras vesdavosi Oksaną į visus spektaklius, kuriuose vaidino.

Būdama dvylikos, Oksana galėjo tapti viena pagrindinių aktorių vyresnei kartai puikiai žinomoje juostoje „Elektroniko nuotykiai“. Deja, filmo kūrėjai tuomet pasirinko ne ją – Oksanai atiteko tik epizodinis vaidmuo. Tačiau dvylikametė nenusiminė, o paragavusi aktorės duonos, tvirtai nusprendė pasirinkti šią profesiją. Aktorystės studente mergina tapo jau Maskvoje, į kurią ją gyventi išsivežė su tėvu išsiskyrusi motina. Vis tik sėkmę Oksanai atnešė ne daugybė atrankų studentaujant, o darbas žymiojo Viačeslavo Zaicevo mados namuose, kuriuose O. Fandera dirbo sekretore. Į egzotinį merginos grožį dėmesį atkreipęs V. Zaicevas pasiūlė jai sudalyvauti grožio konkurse. Oksana pasiūlymą priėmė ir 1988 m. konkurse „Maskvos gražuolė“ tapo pirmąja vicemis.

Būtent šis konkursas atvėrė Oksanai duris į kino pasaulį, kuriame sulig kiekvienu vaidmeniu moteris vis labiau įtvirtino savo, kaip tikros profesionalės, vardą. O ypatingos sėkmės ir žvaigždės statuso moteris sulaukė nusifilmavusi keliuose savo vyro Filipo Jankovskio filmuose. Už žymiojo aktoriaus Olego Jankovskio sūnaus Filipo moteris ištekėjo 1990 m. Tų pačių metų pabaigoje porai gimė sūnus Ivanas, o dar po ketverių metų – duktė Jelizaveta. Daugiau nei ketvirtį amžiaus trunkanti O. Fanderos santuoka patyrė įvairiausių išbandymų: Filipas buvo įjunkęs į narkotikus, užmezgęs kelis romanus, tarp jų – ir itin daug dėmesio sulaukusį ryšį su dainininke Jelena Perova.

Filipo tėvas, griežtai nusistatęs prieš skyrybas ir bijodamas, kad be Oksanos Filipas gali nebepakilti iš narkotikų liūno, tuomet darė viską, kad tik marti nepareikštų noro skirtis. Vis tik vieną kartą trūko labai nedaug – O. Fandera pas kitą vyrą išėjo tiesiai iš kino apdovanojimų „Kinotauras“ renginio. Istorija nutyli, ką tuomet jai pažadėjo Olegas Jankovskis, tačiau Oksana sugrįžo į šeimą. Ir nors gandų apie jų byrančią santuoką vis dar pasigirsta, Oksana ir Filipas – iki šiol kartu, o jų vaikai tęsia garsios aktorių giminės tradicijas.

Apie rimtus dalykus su nuoširdžiu humoru pasakojančioje juostoje „Amžinas gyvenimas“ O. Fandera suvaidino psichoterapeutę Margo, pas kurią ieškoti atsakymų į amžinuosius gyvenimo klausimus ateina pagrindinis filmo herojus. Pati kartais kenčianti nuo netikėtų pykčio protrūkių, Margo pajunta simpatiją ciniškam ir akiplėšiškam Aleksandrui, o netrukus tarp jų užgimsta ir gilesni jausmai.

Filmas pasakoja apie kažkada garsų aktorių Aleksandrą Ivanovičių Christoforovą (jį vaidina Aleksejus Guskovas), dabar pragyvenimui užsidirbantį istoriniame pramogų parke. Vyro santykiai su buvusia žmona ir paaugliu sūnumi, švelniai tariant, pašliję, o kai Aleksandras sužino pesimistinę gydytojų prognozę, jo pasaulis galutinai apvirsta aukštyn kojomis. Susipažinęs su Margo, Aleksandras nutaria per dar likusį jam laiką iš pagrindų pakeisti savo gyvenimą.

Linksmai rimtą istoriją „Amžinas gyvenimas“ žiūrėkite kino teatruose nuo lapkričio 23 dienos.