Vieną populiariausių visų laikų vaikiškų personažų Vokietijoje – drakoniuką Tabalugą – sukūrė vienas populiariausių šalies rokerių

Jau mažiausiai kelis dešimtmečius Didžiosios Britanijos vaikai auga kartu su Mike Pūkuotuku. Belgijoje nuo seno mylimi mėlyni žmogeliukai smurfai. Lietuvoje viena mėgstamiausių vaikų herojų pastaraisiais metais tapo Kakė Makė. O Vokietijoje šis statusas priklauso mielam žaliam drakoniukui Tabalugai.

Tabaluga „gimė“ 1983 m., kuomet vienam populiariausių visų laikų Vokietijos dainininkų, rokeriui Peter‘iui Maffay‘ui šovė mintis parašyti pora dainų apie paskutinį Žemėje išlikusį drakoną. Rezultatas jam pačiam patiko, tad rokeris nusprendė drakoniuką įamžinti ir albumo viršelyje. Tą padarė dailininkas iliustratorius Helme‘ė Heine‘ė, tuomet ir pats nežinojęs, kad sukūrė nepaprasto populiarumo sulauksiantį personažą.

O populiarumo ilgai laukti nereikėjo. Simpatiškas žalias geraširdis drakoniukas Tabaluga labai greitai sulaukė dėmesio ne tik iš roko muzikos mylėtojų, bet ir iš vaikų. O sulig kiekvienu nauju Tabalugos pasirodymu – ar tai būtų muzikos kūrinys, ar knygelė, ar žaislas – jo gerbėjų būrys tik didėjo. P. Maffay‘us į pagalbą pasitelkė tekstų kūrėją, prodiuserį ir ėmė pasakoti išsamią Tabalugos istoriją.

Nuo tada Tabaluga užtikrintai tapo mėgstamiausiu šalyje sukurtu vaikišku personažu, su kuriuo auga ne tik Vokietijos, bet ir viso pasaulio vaikai. Animacinis televizijos serialas, pradėtas kurti 1997-aisiais (iš viso 78 serijos po 23 minutes), buvo rodomas daugiau nei šimte šalių visame pasaulyje – nuo Europos iki Indonezijos, nuo JAV iki Rusijos, nuo Portugalijos iki Artimųjų Rytų. Apie šaunųjį drakoniuką sukurti trys miuziklai, iki šiol nuolat gastroliuojantys Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje. Šiose trijose šalyse taip pat galima rasti ir Tabalugos vardo viešbučių, vaikų dienos centrų ir nuolat organizuojamų labdaros renginių. Žaliojo drakoniuko atvaizdas puošia vis naujus žaislus, stalo žaidimus, suvenyrus bei įvairiausius aksesuarus. Vien P. Maffay‘aus albumų, kuriuose dainuojama apie paskutinį Žemės drakoną, parduota daugiau nei šeši milijonai kopijų.

O dabar su Tabaluga galima susipažinti ir didžiuosiuose kino ekranuose. Drakoniukas beprotiškai trokšta išmokti skraidyti ir kvėpuoti ugnimi. Ši svajonė Tabalugą ir jo geriausią draugą, boružiuką Bulį nuves į paslaptingą ir šaltą Ledo šalį, kurioje bičiuliai susipažins su nuostabia ledo princese Lili ir stos į kovą su piktuoju sniego seniu Arktosu, norinčiu Tabalugos gimtinę paversti tokia pat šalta vieta, kaip ir Ledo šalis.

Animacinė juosta visai šeimai „Tabaluga“ Lietuvoje pradedama rodyti gruodžio 7 dieną.