Tarptautinė kūrėjų komanda pristato efektingą filmą „T-34“

Sausio 18 dieną Lietuvos kino teatruose pasirodys naujasis režisieriaus Aleksejaus Sidorovo (rus. Алексей Сидоров) darbas – karinė veiksmo drama „T-34“. Juostos siužetinės linijos epicentre – tikrais įvykiais paremta istorija apie nuožmią kovą bei amžiną laisvės troškimą.

Šį kartą vienas talentingiausių rusų režisierių atsigręžė į didžiausią ir skaudžiausią pėdsaką žmonijos istorijoje palikusį Antrąjį pasaulinį karą.

Antrojo pasaulinio karo kasdienybė

Sprogimai, degantys pastatai, smogas, kraujas, nuolatinė kova, tūkstančiai sužeistųjų ir mirusiųjų – fronte kovojančių kariškių kasdienybė. Jų gyvenimas – nuolatinis įtampos laukas, o uždelsta minutė ar klaidingai žengtas žingsnis – matuojami gyvybės kaina. Kiekvienam jų išlikimas – tikslas, o laisvė – troškimas, tokią kario dalią nuo pat pirmųjų filmo minučių piešia režisierius ir scenarijaus autorius.

Jaunatviškas jaunojo leitenanto Nikolajaus Ivuškino (akt. Aleksandras Petrovas) maksimalizmas, didelė vokiečių sausumos pajėgų kapitono Klauso Jėgerio patirtis sukuria itin įtemptą siužetinę liniją, o beprotiškai drastiškos karinės strategijos prikausto žiūrovą nuo pat pirmųjų filmo minučių.

Filmas apie tikėjimą, viltį, žmogiškumą ir meilę

„Tai filmas ne apie tanką, o, visų pirma, apie tikėjimą, viltį ir meilę“, – kalbėjo jaunosios kartos aktorė Irina Staršenbaum, suvaidinusi vieną pagrindinių vaidmenų kino juostoje „T-34“.

Aktorės partneris filme ir gyvenime A. Petrovas, kuriam teko drąsiojo jaunojo leitenanto N. Ivuškino vaidmuo, teigia, jog kino juosta – puikus tvirto vyriško charakterio, jėgos ir žmoniškumo pavyzdys, o šalia stipri kario meilė moteriai, motinai ir savo kraštui.

Taigi, nepaisant nutrūktgalviškų karinių sprendimų, A. Sidorovui svarbiausia išlaikyti ir parodyti karo metu išlikusį žmogiškąjį tikėjimą.

„T- 34“ – siužetas  ne tik karinių filmų gerbėjams

Maksimaliai dinamiška filmo siužetinė linija – ne vienintelis režisieriaus ir scenarijaus autoriaus tikslas. Pagrindinė kino kūrėjo užduotis – filmą paversti įdomiu reginiu kuo įvairesnei auditorijai. Jaunimas čia ras šiuolaikinių veiksmo efektų prisotintą filmą, vyresnio amžiaus žiūrovas pamatys kvapą gniaužiančią istoriją, merginos ir moterys susižavės meilės pasakojimu, na, o kovinių kompiuterinių žaidimų gerbėjams filmo režisierius paruošė staigmeną – kai kurios filmo scenos primins garsųjį strateginį žaidimą „Word of tanks“, kurį žaidžia 110 mln. fanatikų  visame pasaulyje.

Tarptautinė filmo kūrėjų komanda

Filmas „T-34“ – tarptautinis projektas, kuriame kūrybines jėgas sujungė Vokietijos ir Rusijos kino kūrėjų komandos. Sausumos pajėgų kapitono Klauso Jėgerio vaidmuo atiteko vokiečių kino žvaigždei Vincentui Kieferiui (vok. Vinzenz Kiefer), vaidinusiam visame pasaulyje žinomose kino juostose „Kobra 11“ ir „Džeisonas Bornas“.

Siekiant sukurti kuo tikroviškesnę siužetinę liniją, filmo kūrėjai į pagalbą kvietėsi net penkis karo konsultantus, kurie padėjo maksimaliai išgryninti kino juostos kovines scenas, vienas jų – K. Farrellis, dirbęs su aktoriumi Bredu Pitu.

Filmo veiksmas vyksta ne tik Maskvoje ar jos priemiesčiuose, bet ir daugelyje Čekijos miestų –Terezine (jame buvusi koncentracijos stovykla Antrojo pasaulinio karo metais), Prahoje, Lokete.

Įtempto siužeto veiksmo filmą, kainavusį net 10 mln. JAV dolerių, kviečiame žiūrėti kinuose nuo sausio 18 dienos.