TRYS DIDVYRIAI IR SOSTO PAVELDĖTOJA: pasakos magija XXI amžiuje

Po metų pertraukos istorijos apie tris didvyrius kūrėjai vėl nukels pasakų mėgėjus į magiškuosius Viduramžius, kai šalį valdė kunigaikštis, apie princesės grožį ir protą žinojo visi kunigaikštystės gyventojai, o žeme vaikščiojo itin stiprūs vyrai,  nuo pavojų gynę savo šalį.

Vasario 1 dieną kino teatruose pasirodysianti nauja istorija „Trys didvyriai ir sosto paveldėtoja“ – dar viena dovana senųjų pasakų gerbėjams.

Apie ką ši istorija?Naujoji istorijos dalis pasakoja apie naują užduotį, kurią sunkiai sergantis kunigaikštis patikėjo trims stipriausiems kunigaikštystės vyrams. Šį kartą jo didenybė įsakė iš užjūrio pargabenti būsimąją sosto paveldėtoją – giminaitę, princesę, kurią nelaisvėje laiko piktasis Vasilijus. Jis pasirodo esąs toks stiprus, kad net kunigaikščio kariuomenė per silpna susidoroti su piktadario galiomis. Tačiau trims didvyriams jokie sunkumai nebaisūs, tad neilgai trukę bebaimiai vyrai leidžiasi į pilną nuotykių kelionę kartu su išmintinguoju rūmų arkliu Julijumi.

Naujas pasakos rūbasLietuvos kino teatruose pasirodžiusios pirmosios dvi dalys sulaukė neįtikėtino žiūrovų susidomėjimo. Ko gero, pagrindiniu keliu į animacijos gerbėjų širdis tapo šio filmo kino kūrėjų sumanymas tradicinės pasakos siužetinę liniją papildyti šiuolaikinėmis detalėmis, siekiant komiško efekto. Istorijoje skraido trigalvis slibinas, ragana verda stebuklingus viralus, piktadariai nuolat ketina užgrobti kunigaikščio žemes, bet laiškus herojai rašo spausdinimo mašinėle, o jo jūrų valdovas, apie kunigaikštystę sužino pasižiūrėjęs į savo planšetę ir visai nesvarbu, kad pasakos veiksmas vyksta X – ajame amžiuje.

Išminties, istorijos ir gėrio pamokosPasakose viskas įmanoma! Čia galima maišyti epochas, stilius, sukurti komiškas situacijas ir juokingus personažus, tačiau jose visada išliks krislas išminties, kuri nekinta jau daugelį amžių. Žiūrėdami naujausius trijų didvyrių nuotykius, atpažinsite amžiną gėrio ir blogio kovą – gerieji veikėjai stipresni už piktuosius ir viskas visada baigiasi gerai. Susipažinsite su praeitimi – Viduramžiai ne tik riterių kovos už garbę, bet ir už savo žemę. Animacijos kūrėjai nepraleidžia progos „įdėti“ į pasaką ir kitų svarbių dalykų: trys didvyriai turi nepamiršti kasdienių buitinių rūpesčių – išnešti šiukšles, nueiti į turgų, padėti savo žmonoms – visa tai ne kas kita, kaip pamokos vaikams ir suaugusiems.

Apie Julijų, kunigaikštį ir tris stipriausius vyrusPagrindiniai pasakos herojai – kunigaikštis, trys didvyriai ir arklys Julijus istorijoje atspindi  valdžią, jėgą ir išmintį. Valdžia priklauso kunigaikščiui, didvyriams – jėga, o arkliui Julijui – išmintis.  Pasakos herojai…kokie jie?

Kunigaikštis: Spalvinga asmenybė, be galo užimtas kunigaikštystės valdymu, kad kartais neturi ką veikti ir sėdėdamas soste nuobodžiauja. Bailus, kartais šykštus arba įsimylėjęs. Nežino, kad gyvena X–jame amžiuje, niekad nebuvęs bibliotekoje ir neskaitęs knygų. Jeigu tik turės progą, jo didenybė būtinai įsivels į pačias keisčiausias situacijas, iš kurių padėti išbristi gali tik trys didvyriai arba protingas arklio Julijaus patarimas.

Arklys Julijus: Ilgasis vardas – Gajus Julijus Cezaris. Nors protinguolio išvaizda labiau primena kuiną, tačiau visiems prisistato esąs žirgas. Rūmų bibliotekininkas, žino visas naujienas ir visada turi ką patarti jo didenybei kunigaikščiui, nesvarbu, kad patarimai dažnai ne tokie, kokie turi būti. Jeigu kada sutiktų kur miško glūdumoje Šreko palydovą Asilėlį, turėtų apie ką pasikalbėti, mat šių dviejų veikėjų charakteriai labai panašūs – abu hiperaktyvūs, sugeba įkyrėti ir būtinai išvesti iš kantrybės.

Trys didvyriai: Tai trys patys stipriausi kariškiai kunigaikštystėje. Jeigu ne jų stiprūs pečiai, kunigaikštystę jau seniai būtų užgrobę piktadariai. Jų jėgos tokios stiprios, kad sugeba savo rankomis pakelti didžiąją Kinų sieną, viena ranka išrauti šimtametį medį ar per kalnus ant savo pečių pernešti savo žirgus. Visada ištikimai tarnauja savo kunigaikščiui.

Smagi pasaka mažiems ir dideliems visuose  Lietuvos kino teatruose jau vasario 1-ąją dieną.