Animaciją įgarsinantys aktoriai: įdomiausi „pačiuožę“ personažai

Birželio 21 dieną kino teatruose premjera – „Oskaro“ laimėtojų, brolių Kristofo ir Volfgango Lauensteinų nuotaikinga animacinė istorija visai šeimai „Pūkuota šnipė“. Gerai visiems pažįstami  aktoriai: Judita Urnikytė, Sergėjus Ivanovas bei Algirdas Dainavičius ne tik meistriškai įkūnijo personažų balsus, bet ir suteikė jiems nepakartojamo žavesio.

Animacinių filmukų įgarsinimas – susikaupimo ir patirties reikalaujanti darbasTeatro ir kino aktorius Algirdas Dainavičius, bene 20 metų įgarsinantis animacinius filmukus, prisipažįsta, jog perteikti herojaus charakterį savo balsu, tik iš pirmo žvilgsnio lengvas darbas. „Tai savotiškas iššūkis kiekvienam aktoriui, reikalaujantis susikaupimo, patyrimo, o svarbiausia noro, kad personažas, kurį garsini būtų kuo tikresnis, gyvesnis ir turėtų tik jam būdingą charakterį“.

Keistuolių teatro aktorė Judita Urnikytė, animacijoje „Pūkuota šnipė“,  įgarsinusi pagrindinę heroję katytę Marnę, neslepia, kad tuomet svarbiausias darbo įrankis – balsas ir greita reakcija. „Aktorius vaidindamas scenoje turi kūną, veidą, kostiumą, dekoracijas, o dubliuojant turi perteikti personažą tik savo balsu, todėl visuomet reikia greitos reakcijos ir aktyvaus balso prie mikrofono“, –  patirtimi dalijasi aktorė. Ji pastebi, kad dažnai tenka ieškoti ir tinkamų balso intonacijų, paieškoti reikiamos nuotaikos, kad herojus atrodytų nenuobodus.

Juokingiausi įgarsinimo momentai„Man visada įdomu įgarsinti šiek tiek „pačiuožusius“ personažus, nes jie visada pilni žavesio.   Mano įgarsintas herojus – gaidelis Albertas būtent toks yra. Truputį jogas, truputį isterikas“, – apie „Pūkuotos šnipės“ personažą kalba Valstybinio jaunimo teatro aktorius Sergėjus Ivanovas.

Čia pat antrina ir kolega A. Dainavičius, kuris prisipažįsta, jog jam patinka ypatingo charakterio animaciniai herojai. „Mėgstu personažus, kurie labai charakteringi, kvailoki ir energingi. Jo teigimu juokingiausia ir kartu sunkiausia būna tada, kai reikia vienam sakiny sutalpinti 10 skirtingų intonacijų, suberti tekstus neįmanomais greičiais ir dar Edžio Merfio balsu“, – juokiasi aktorius.

J. Urnikytė, prisimindama juokingiausius įgarsinimo momentus, pasakoja, kad kartais pradeda garsiai juoktis iš herojaus logikos, tuomet darbas tampa dar įdomesnis.

Panašumų su herojais paieškosPasiteiravus  aktorių apie panašumus su įgarsintais herojais, visi nė kiek nenustemba. „Oi, taip! gavęs šią rolę, pagalvojau ir vėl būsiu asilas, matyt turiu savyje kažką „asiliško“, jei tokie personažai man siūlomi“,  – juokiasi aktorius. Ir čia pat priduria „nuostabus tas mano personažas – paperkantis savo nesigaudymu situacijose, leptelėjimu nesąmones ne laiku ir ne vietoj, naivus ir iki ašarų nuoširdus“, – apie asilo Antono vaidmenį kalba A. Dainavičius.

J. Urnikytei panašumų, su savo įgarsintu herojumi, taip pat ilgai ieškoti nereikėjo. „Marnės užsispyrimą ir tikslo siekimą tikrai galėčiau priskirti ir savo charakterio apibūdinimui“,  –  pasakoja aktorė.

Lietuviškai dubliuotą, neįtikėtinų nuotykių kupiną istoriją „Pūkuota šnipė“ žiūrėkite visuose Lietuvos kino teatruose.