Moterys, dirbančios slaptosiose tarnybose: tai pats pavojingiausias darbas pasaulyje

Daugėja moterų, dirbančių itin pavojingą, specialaus pasirengimo reikalaujantį – slaptųjų agenčių darbą karščiausiuose pasaulio taškuose. Vienoje paslaptingiausių ir įvairiomis legendomis apipintoje Izraelio slaptojoje tarnyboje „Mossad“ agentėmis dirba apie 40 proc. moterų, iš kurių 24 proc. užima aukštas pareigas. Moterys, pasirinkusios tokį kelią, turi atitikti itin aukštus, slaptųjų tarnybų keliamus, reikalavimus.

Reikalavimai kandidatėms„Moterys iš prigimties turi specifinių gebėjimų, kurie labai reikalingi slaptojo agento darbui, vienas jų – vienu metu atlikti daug ir skirtingų užduočių,  pasakoja buvęs slaptosios tarnybos „Mossad“  vadovas Tamiras Pardo. Anot jo, žmonėms dažnai susidaro klaidingas įspūdis, kad geriausiai slaptąsias užduotis gali atlikti vyrai. „Filmuose dažnai matome stiprius agentus vyrus, puikiai atliekančius savo vaidmenį, tačiau realybėje yra kiek kitaip“, – pasakoja T. Pardo.

Moterys agentės – vertinamos dėl gebėjimų tinkamai „atlikti pavestą vaidmenį“. Dažnu atveju moteriškoji lytis gerokai lenkia agentus vyrus, nes jos greičiau sugeba pamiršti savo ego, tam, kad pasiektų užsibrėžtų tikslų, turi „uoslę“, atidžiau vertina situaciją, labiau orientuojasi erdvėje.

Pasirengimas, trunkantis ilgus metusSlaptosiose tarnybose penkerius metus dirbusi agentė Lindsay Moran, atsakinga už slaptųjų agenčių parengimą tarnybai, teigia, kad ši profesija – viena pavojingiausių pasaulyje, tad jai reikalingas ypatingas pasirengimas.

Gali praeiti metai ar net keli, kol būsite įdarbinti slaptosiose tarnybose. Praeisite itin griežtą psichologinę atranką. Pasirengimo metu jūs spęsite situacijas, kuriose reikia įveikti psichologinės įtampos barjerus, atliekant užduotis jums trūks miego, pajusite diskomfortą ir nuovargį. Laikysite psichologijos egzaminus, kalbėsite su psichologais, išmoksite valdyti ginklus, sekti ir stebėti reikiamus asmenis ir tik tuomet, jeigu atitiksite itin griežtus reikalavimus, po trijų metų sunkaus pasiruošimo, pradėsite darbą nuo pačių žemiausių pareigų.

Tinkamas pasirengimas gali išsaugoti gyvybę…Moterys, dirbančios slaptosiose agentūrose puikiai sugeba:

Susikalbėti ne viena užsienio kalba.  Agentės dažnai siunčiamos į valstybes, kuriose būtina mokėti tos šalies kalbą. Ypatingas dėmesys skiriamas kalbos akcento mažinimui. Neretai agentai, mokydamiesi kalbą, kasdien praleidžia po  aštuonias valandas tobulindami savo tartį bei mokydamiesi gramatikos. Neretai agentai išmokti kalbą be akcento turi tik šešis mėnesius, kartais ir dar mažiau.

Greitai užmėgsti pokalbį ir įgauti pasitikėjimą. Agentės moterys sugeba greit susirasti draugų, greitai perpranta sekamų asmenų psichologiją, sužino jų tikruosius motyvus bei identifikuoja silpnąsias vietas, tam kad išgautų reikalingą informaciją ir vėliau perduotų reikalingiems asmenims.

Tinkamas fizinis pasirengimas svarbus, bet tai ne pati būtiniausia sąlyga. Kur kas svarbiau už fizinį pasirengimą laikomas gebėjimas identifikuoti tikrą pavojų ir naudojantis savo žiniomis išlikti gyvoms. „Mes visuomet dirbame padidintos rizikos zonoje ir visuomet turime stebėti aplinką  bei žmones ar pačios nesame sekamos“, –  pasakoja L. Moran.

Agentėms lengviau surasti moterišką pasiteisinimą. Agentėms visuomet lengva mesti įtarimų šešėlį ant romantiškų santykių ir taip lengvai paslėpti tikruosius susitikimo su sekamais asmenimis tikslus.

Nuo rugsėjo 6 dienos Lietuvos kino teatruose  kviečiame žiūrėti Izraelio kilmės režisieriaus Juvalo Adlerio (Yuval Adler)  filmą „Agentė“, apie Izraelio slaptojoje tarnyboje „Mossad“ dirbančią moterį Reičel, kuriai tenka nelengva užduotis – sekti įmonės veiklą, kuri užsiima aukštųjų technologijų įrangos tiekimu Irano kariuomenei.