Ieva Andrejevaitė: dėl vaidmens galiu atskristi iš kito pasaulio galo

Ji – jauna, ambicinga, kelianti sau aukštus tikslus ir reikalavimus. Jos gyvenimas – viena didelė kelionė įvairiomis pasaulio kryptimis, siekiant užkariauti kino pasaulį. Ir jai tai kuo puikiausiai pavyksta! Vieną dieną ji Londone, kitą – filmavimo aikštelėje Maskvoje, trečią dieną – ji kažkur Indonezijos salyne, banglente gaudanti didžiausias bangas. „Jeigu manęs paklausia, kur mano namai, visiems atsakau: lėktuve“, – juokiasi tarptautinio pripažinimo sulaukusi aktorė Ieva Adrejevaitė.

– Ieva, kas Tau labiausiai patinka aktoriaus profesijoje?-Būdamas aktoriumi gali išgyventi labai daug gyvenimų, išbandyti daugybę naujų dalykų. Man atrodo, kad paprastas žmogus per visą savo gyvenimą tiek daug nepatiria, kiek aktorius. Vienam vaidmeniui tenka mokytis kovos menų paslapčių,  kitam  – jodinėti arkliais ar groti instrumentu, prie kurio gyvenime nesi prisilietęs. Visa ši dinamika mane žavi. Žvelgiant iš kitos pusės, aktoriaus profesija – nuolatinė išgyvenimų virtinė. Kine tu gali prarasti artimą žmogų, gali būti palikta ar įskaudinta. Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad išgyvenimai, patirti filmavimo aikštelėje, manęs nepaliečia.

– Kokius vaidmenis labiausiai mėgsti?– Kine labai mėgstu tuos vaidmenis,  kurie reikalauja daug emocinių, kartais net fizinių jėgų.

– Esi sukaupusi nemažą filmų kolekciją, kuriuose atlieki įvairiausius vaidmenis, kuris vaidmuo Tau įstrigo labiausiai?- Galėčiau išskirti „Emiliją iš Laisvės alėjos“.  Man labai svarbus šis vaidmuo, todėl kad esu lietuvė, mano šaknys čia.  Prisimenu jį su meile. Man svarbi laisvė, tas jausmas, kai gali eiti per gyvenimą, drąsiai reikšti savo mintis ir nieko nebijoti.

– Kokiais projektais esi užimta dabar?- Neseniai Lietuvoje baigėme filmuoti amerikiečių mokslinės fantastikos filmą. Šis vaidmuo pareikalavo daug fizinių jėgų ir ištvermės. Didžiuojuosi savimi, kad visus triukus atlikau pati. Dar visai šviežutėlis projektas, kuriame teko suvaidinti milijonus sekėjų socialiniuose tinkluose turinčią, populiarią  mados ir kelionių blogerę. Asmeniškai aš daug laiko socialiniuose tinkluose nepraleidžiu, tačiau šis vaidmuo puikai atskleidžia šiuolaikinio jaunimo pasaulį, kuriame dažnas praleidžiame daugiau laiko, nei bendraudami su artimaisiais.

– Netrukus Lietuvos kino teatruose pasirodys komedija „Tėtušio milijonai“. Papasakok, kaip atsiradai šio filmo kūrybinėje grupėje?–  Buvo labai juokinga. Atostogų metu buvau viena iškeliavusi į Indoneziją užsiimti banglenčių sportu. Sulaukiau skambučio iš filmo prodiuserių, jog jie nori matyti šiame filme tik mane. Tad visu greičiu teko krautis lagaminus atgal ir per kelias dienas atsidurti filmavimo aikštelėje. Sėdau į lėktuvą: vieną, antrą, trečią ir po kelių dienų jau buvau vietoje su tekstu rankoje.

– Apie ką šis filmas?–  Apie pasirinkimo sudėtingumą, apie šeimą, apie tai, kad kiekvienas turime klausyti savo širdies priimdami gyvenime svarbius sprendimus, ir apie tai, kad niekada nevėlu keistis.

– Filme Tau atiteko žavios, stipriai psichologiškai pasirengusios oligarcho asistentės vaidmuo. Kaip apibūdintum savo personažą?– Ji -labai tvirta moteris, visada laiku ir visada vietoje. Ji savimi užtikrinta, atsakinga, bet kartu ir mylinti, daranti daug klaidų.

–  Ar randi panašumų su savo heroje?–  Mes panašios ir kartu labai skirtingos. Turime labai stipriai išvystytą pareigos jausmą, atsakomybę, abi esame tvirto charakterio.  Tačiau ji daug linkusi nuslėpti, nereikšti savo jausmų, o tai visiškai skiriasi nuo mano asmenybės.

–  Gal kokių pararimų gavai iš savo partnerio filme Vladimiro Vdovičenkovo?–  Man didelė garbė su juo dirbti. Jis yra tikrai didelė žvaigždė. Ne kartą mačiau, kaip jis jaudinosi atlikdamas oligarcho vaidmenį, vis ieškodavo naujų sprendimų, kaip išpildyti jam atitekusią rolę. Tai – itin atsakingas žmogus. Praleidome daug laiko kartu. Jis nuolat duodavo man patarimų. Tačiau nors turiu gerokai mažiau patirties už jį, mes nuolat tardavomės, ieškodavome sprendimų sukurti tokius charakterius, į kuriuos žiūrovui būtų įdomu žiūrėti.

Ačiū už pokalbį.