Kelionė į žmogaus pasąmonę filme „Koma“

Nuo sausio 31 dienos kino teatruose žiūrovų laukia įspūdinga kelionė po žmogaus pasąmonę. Fantastinis veiksmo filmas „Koma“ nukels žiūrovus į visiškai nepažįstamas ir protu nesuvokiamas erdves, kuriose neegzistuoja jokie fizikos ir chemijos dėsniai.

Jaunasis režisierius Nikita Argunovas imasi ambicingo projekto parodyti žiūrovams itin turtingą, vidinį žmogaus pasaulį, kai jo kūnas  gyvas, bet giliai paniręs į komą.

„Jei užsimerktume akis ir bandytume prisiminti savo gyvenimo įvykius, pažįstamus žmones, vietas mūsų galvoje iškilę vaizdai bus panašūs į realybę, tačiau jie tuo pat metu skirsis. Pastebėkime, jog dažnai prisimename ryškiausias įvykių ar vaizdinių nuotrupas, retai kada visas detales. Pavyzdžiui gerai prisimename kai kuriuos pastatus iš priekio, tačiau sunkiai galime prisiminti kaip pastatas atrodė iš šono. Dažnai prisimename įvykių nuotrupas, tačiau laikui bėgant atmintyje išlieka tik iškraipyti prisiminimų fragmentai. Štai  tokioje erdvėje gyvena filmo „Koma“ herojai, kurių kūnas dar realiame pasaulyje, o pasąmonė klaidžioja prisiminimų labirintuose“, – pasakoja filmo režisierius.

Filme išvysime ir puikų aktorių desantą. Pagrindinę rolę atlieka jaunasis aktorius – Rinalis Muchametovas, puikiai žiūrovams pažįstamas iš filmų „Trauka“, „Invazija“. Kino ekrane išvysime ir filmo „Tarnas“ žvaigždę Milošą Bikovičių bei filmo „Nakties sergėtojai“ žaviąją aktorę Liubovę Aksionovą.

Filmo siužetas pasakos apie jaunojo architekto Viktoro gyvenimą po autokatastrofos panirus į komą. Jis atsibunda labai keistame pasaulyje, šiek tiek panašiame į mūsų, tačiau čia neegzistuoja jokie realaus gyvenimo dėsniai. Šioje besvorėje erdvėje viskas susimaišę ir persipynę taip, jog sunku atskirti kur dangus, o kur tvirtas pagrindas po kojomis. Čia nėra jokios gravitacijos, didžiulių statinių griuvėsiai laisvai skraido erdvėje, medžiai lyg ant debesų, pro namų sienas veržiasi vandenynas.

Viktorui šis pasaulis kraupus ir svetimas, jame galima kristi iš neišmatuojamo aukščio ir nesusižeisti, bėgti, pargriūti ir nejausti skausmo. Naujame pasaulyje jam tenka kovoti už savo gyvybę, bėgti nuo pavojingų, besvorių būtybių…Čia jis pamilsta ir bando suprasti ano pasaulio dėsnius. Sutikti naujieji pažįstami prasitaria, kad visi jie čia, nes jiems nesisekė pritapti realiame gyvenime…

Įspūdinga, nepaliksianti abejingų kelionė į žmogaus vidinį pasaulį kinuose jau nuo sausio 31 dienos.