Meistriškai įvaizdžius keičiantis britų aktorius Tomas Hardy filme „Kaponė“ įkūnys legendinį mafijos bosą

Daugybę kartų keitęs savo išvaizdą, kad kino ekrane  taptų neatpažįstamas, ir visu šimtu procentų išpildytų jam patikėtą vaidmenį, 42 metų britų aktorius Tomas Hardy šį kartą įsikūnys į legendinio gangsterio Alo Kaponės vaidmenį.

Per savo karjerą talentingasis T. Hardy ne kartą yra įrodęs, jog geras aktorius gali turėti tūkstančius skirtingų veidų, o kūno transformacijos yra darbo įrankis, kuris padeda įsijausti į vaidmenį ir priversti patikėti žiūrovą kino magija. Oskarui nominuotam aktoriui ne kartą teko atlikti įspūdingus kovotojų, piktadarių ar kriminalinio pasaulio atstovų vaidmenis, priaugti ar numesti svorio, tad žymiausio pasaulyje gangsterio Al Kaponės vaidmuo – dar vienas iššūkis, kuriam aktorius ruošėsi itin kruopščiai.

Kad taptų panašus į mafijos tėvą, kamuojamą sifilio ir skaičiuojantį paskutines savo gyvenimo dienas, T. Hardy be jokių skrupulų, visų pirma, nusiskuto savo plaukus. Garsusis gangsteris Alfonso Kaponė išgyveno vos 48 metus, o jo veidas, persmelktas įvairiausių ligų, liko panašus į beprotiškai susenusią žmogystą. Tad T. Hardy, atsižvelgdamas į tai, kartu su makiažo specialistais, skyrė didelį dėmesį būsimo personažo išvaizdai. Keliolika valandų bendro darbo ir T. Hardy iš išvaizdaus aktoriaus virsta į randuotą, susiraukšlėjusį, pablyškusį ir raudonomis akimis mafijos bosą, nuolat įsikandusį cigarą ir turintį psichikos problemų.

Filmas „Kaponė“ gerokai skirsis nuo daugybės kitų paveikslų kino pasaulyje. Šioje kino juostoje režisierius Džošas Trankas vaizduoja visiškai kitokį gangsterio gyvenimą. Po 5 metų, praleistų Alkatraso belangėje, A. Kaponė išeina į laisvę visiškai kitoks nei prieš tai, kankinamas nemenkos puokštės ligų, tačiau ne mažiau atgrasus ir pavojingas.

Kadaise buvusio ypač nuožmaus mafijozo galvoje prabėga prisiminimai apie Čikagos gatvėse jo sukurtą siaubingą, daugybės žmonių krauju aplaistytą kriminalinę imperiją, kaip prievartavo, žudė, kūrė ištisus mafijos klanus, burdavo žudikų gaujas, nelegaliai užsiėmė alkoholio prekyba, vertėsi prostitucija, užminuodavo ir sprogdindavo automobilius, kontroliavo nusikaltėlių pelną, o tie, kurie atsisakė jam paklusti, greitai atsisveikindavo su šiuo pasauliu. Visa tai kėlė siaubą net patiems kriminalinio pasaulio sėbrams. Vieniems jis – visiškas beprotis, kitiems – bukas, įstatymų nepaisantis gangsteris, tačiau jo gyvenimas vertas aštraus veiksmo filmo scenarijaus.

Filmą „Kaponė“ kino teatruose žiūrėkite nuo birželio 26 dienos.