Kino teatruose jautri, likimo valiai palikto šuns istorija – „Palma“

Nuo gegužės 14 dienos kino teatruose žiūrėsime tikrą istoriją apie likimo valiai oro uoste paliktą vokiečių aviganę Palmą. Tikrais įvykiais paremta kino juosta, kupina vilties, tikėjimo ir meilės, palies kiekvieną iš mūsų ir privers dar kartą susimąstyti, kad ryšys tarp žmogaus ir gyvūno visada yra ir bus ypatingas.

Vokiečių aviganės Palmos istorija, kuri oro uoste ištisus du metus kantriai laukė savo šeimininko, nėra išgalvota. Tikroji Palma oro uoste gyveno 1974 – 1976 metais. Vos tik išgirdusi pažįstamo lėktuvo garsą, kuriuo išskrido šeimininkas, bėgdavo jo pasitikti ir kantriai laukdavo, gal pasirodys jos žmogus. Paliktas šuo tapo tikru spaudos leidinių herojumi. Tūkstančiai žmonių sekė Palmos gyvenimą ir pergyveno dėl jos likimo.

Kino juostos režisierius Aleksandras Domogarovas prisipažįsta, jog nebandė atkartoti tikros Palmos istorijos. „Nesistengiau sukurti identiško pasakojimo. Per išdavystės ir ištikimybės temą norėjosi atskleisti žmogaus pasirinkimo sudėtingumą, šeimos ryšius, draugystę – visa tai, kas svarbu gyvenime. Tai filmas ne tik apie žmogaus ir gyvūno draugystę, jis kur kas gilesnis, kuriame persipina berniuko ir šuns, šeimininko ir šuns bei tėvo ir sūnaus santykiai“,  – pasakoja režisierius.

Vieną pagrindinių vaidmenų filme atliko puikiai pažįstama kino žvaigždė Viktoras Dobronravovas. Filme sutiksime ir du aktorius debiutantus. Leonidui Basovui, kuris atliko berniuko Kolios vaidmenį, šis vaidmuo pirmasis didžiajame kine. Įveikus didžiulę aktorių atranką, Leonido startas filme pranoko visus lūkesčius. Savo pirmąjį vaidmenį kine atliko ir vokiečių aviganė Lili. „Lili labai gabi aktorė. Puikiai susidorojo su visomis užduotimis“, –  pasakoja režisierius.

Nuoširdi ir be galo jautri istorija visai šeimai, parodys, jog šalia mūsų esantys gyvūnai turi nepaprastai jautrią širdį ir stipriai išgyvena praradimo jausmą.