„Divergentės“ režisieriaus filme „Pakeleivių karta“ išnyksta riba tarp žmogaus ir žvėries

Gegužės 21 dieną milžiniško populiarumo sulaukusių kino juostų „Divergentė“, „Šalutinis efektas“ režisierius į didįjį kiną grįžta su savo naujausiu darbu – mokslinės fantastikos trileriu „Pakeleivių karta“. Provokuojančiais filmais garsėjantis kino kūrėjas šį kartą kartu su profesionalia aktorių komanda užsibrėžė ambicingą tikslą – nukelti  žiūrovus į kosminį laivą, kuriame, žmogus,  ilgą laiką uždarytas, tampa žemiausių savo juslių ir troškimų įkaitu.

Neverta ginčytis su žmogaus prigimtimiNaujausioje kino juostoje režisierius N. Burgeris imasi naujų žiūrovą provokuojančių detalių. Šį kartą jis filmo herojus uždaro į modernų kosminį erdvėlaivį visam gyvenimui. „Mane visuomet domino kaip pakinta žmogaus elgesys, kada jį uždarai į ribotą erdvę ir stipriai kontroliuoji jo elgesį“, – pasakoja režisierius. N. Burgerio įsitikinimu apribojus žmogaus laisvę ir atskyrus jį nuo pasaulio žmogus taps paklusnus, tačiau tik trumpam. „Laisvė yra per daug didelė jėga, kuri išsiverš, vos tik atsiras palanki galimybė, todėl neverta ginčytis su žmogaus prigimtimi, norais ir jausmais“.

Filmo idėja gimė perskaičius klasikinį romanąRežisierius neslepia, jog „Pakeleivių kartos“ idėja gimė perskaičius britų rašytojo, Nobelio premijos laureato Williamo Goldingo romaną „Musių valdovas“. Kino juostoje, taip pat kaip romane, nekontroliuojami ir izoliuoti nuo visuomenės jaunuoliai tampa nevaldomi bei laukiniai. Visos susikurtos taisyklės žlunga. Dėl visko kaltas lyderystės troškimas ir jaunatviškas neatsakingumas. „Mane įkvėpė W. Goldingo gebėjimas pamatyti žmogaus sielos tamsą. Filme siekėme  šiuolaikiškai papasakoti jau  seniai girdėtą istoriją ir įrodyti, jog žmogaus psichika yra nepavaldi laikui, – teigia N. Burgeris.

Filmas ne tik mokslinės fantastikos gerbėjamsKino žvaigždžių Džonio Depo ir Vanessos Paradis dukra Lily-Rose Depp, suvaidinusi vieną pagrindinių vaidmenų kino juostoje, pasakoja, jog šis filmas visiškai netelpa į klasikinės mokslinės fantastikos rėmus. „Tai pasakojimas apie jaunus žmones, kurie gyvena labai neįprastą mums gyvenimą, itin neįprastomis sąlygomis. Ir tai kas jiems nutinka vėliau, neabejotinai palies kiekvieną žiūrovą“, – teigia jaunoji aktorė. Holivudo žvaigždė Kolinas Farelas, kuriam atiteko kosminio laivo įgulos prižiūrėtojo vaidmuo, pasipažįsta, jog naujas N. Burgerio filmas labai neįprastas kūrinys. Jautrūs žmogui klausimai nagrinėjami pasitelkiant mokslinę fantastiką. „Tai – įdomu, kelia įtampą ir priverčia mąstyti. Visa tai neabejotinai  prikaustys žiūrovą prie kino ekranų“,  – teigia aktorius.