Filmavimo aikštelėje tarp vilkiukio ir liūtuko užsimezgusi draugystė tęsiasi iki šiol

Lapkričio 12 dieną kino teatruose žiūrovų laukia lietuviškai dubliuota, nepaprastai jaudinanti istorija visai šeimai apie neįtikėtiną žmogaus ir dviejų laukinių gyvūnų draugystę – „Vilkas ir liūtas“. Artėjant filmo premjerai keletas įdomių faktų, kurie padės iš arčiau susipažinti su unikalia kino juosta.

Viskas prasideda nuo idėjos „Vilkas ir liūtas – plėšrūnai, tarp kurių draugystė natūralioje aplinkoje nėra įmanoma, tačiau sumanymas sukurti nepaprastą dviejų gyvūnų draugystės istoriją gimė dar tada, kai filmavome „Miją ir baltąjį liūtą“, – pasakoja juostos režisierius Gilles de Maistre. Režisieriaus teigimu, be profesionalų pagalbos šis projektas nebūtų išvydęs dienos šviesos. „Netikėjau, kad šis projektas taps realybe, tačiau visi sunkumai tampa įveikiami, kai sutinki tinkamus žmonės. Susipažinus su gyvūnų dresuotoju Andrew Simpsonu, (dirbusiu su tokiais projektais, kaip „Sostų karai“, „Hju Glaso Legenda“) ir zoologu Kevinu Rihardsonu, kurio domėjimosi sritis – liūtai, hienos, panteros ir kiti plėšrūs žvėrys, patikėjau, kad idėją įgyvendinti pavyks“.

Keturi vilkai ir du liūtai Filmavimo komanda, pradėjusi filmuoti „Vilko ir liūto“ istoriją, atsivedė keturis vilkus ir du liūtus. „Gamtosaugininkų pagalba keturkojus aktorius į filmavimo aikštelę pakvietėme iš gamtinio rezervato. Atsargiai stebėjome jų elgesį ir atsirinkome tuos gyvūnus, kurių charakteriai tarpusavyje labiausiai derėjo. Vėliau prasidėjo ilgas, kantrybės reikalaujantis darbas, kol tarp vilko ir liūto užsimezgė ryšys. Taip pradėjome darbus su Walteriu (liūtu) ir Padingtonu (vilku), kurie puikiai įkūnijo Svajoklio ir Mocarto vaidmenis“, – džiaugiasi režisierius. Jo teigimu laukinių gyvūnų elgesys filmavimo aikštelėje pranoko lūkesčius. „Įdomiausia tai, kad šie du laukiniai gyvūnai mokėsi vienas iš kito – liūtas pradėjo kasti urvus, kartu su vilku. Filmavimo metu pastebėjome, kad tarp jų tikrai užsimezgė artimas ryšys. Tai įrodo, kad tinkamoje aplinkoje, šios dvi gyvūnų rūšys, gali tapti draugais“, – pasakoja Gilles de Maistre.

Be vizualiųjų efektų Šioje kino juostoje žiūrovai nepamatys vizualiųjų efektų. „Filmuojant šią kino juostą siekėme išsaugoti kuo natūralesnę aplinką ir parodyti, kad užsimezgęs ryšys tarp dviejų mažylių yra tikras“, –  akcentuoja filmo režisierius. Pasak gyvūnų dresuotojo A. Simpsono, ruošiant filmuoti šią istoriją su keturkojais aktoriais jis praleido 18 mėnesių. „Stebėjau juos kasdien, vilkiukas ir liūtukas kartu praleisdavo labai daug laiko. Gyvūnai niekada nebuvo verčiami nieko daryti prievarta. Jų santykiai buvo puoselėjami nuo pat mažens. Šiandien juos sieja ypatingas ryšys“, – pasakoja gyvūnų dresuotojas.

Filmas ir jo žinutė žiūrovams „Kurdamas filmą visų pirma norėjau perteikti svarbią žinią įvairaus amžiaus žmonėms – gamtą ir joje gyvenančius gyvūnus būtina saugoti. Turime nešti pozityvią žinutę, ir visiems suprantama kalba papasakoti, kad privalome daryti viską, kad išsaugotume ir apsaugotume tuos, kurie be mūsų pagalbos gali išnykti. Laukinis pasaulis yra nepaprastai gražus, atraskime ji kino pagalba“, – akcentuoja kino juostos režisierius.