Jūratė Onaityte, Juozas Budraitis, Aleksas Kazanavičius apie naujausius vaidmenis filme SINEFILIJA

Nestokojanti dėmesio tarptautiniuose festivaliuose, garsiai aplodismentų palydėta nacionalinės premjeros metu, Algimanto Puipos juodoji komedija „Sinefilija“ nuo gruodžio 3 dienos bus pristatyta kino teatrų žiūrovams. Filme pamatysime gausų būrį žinomų aktorių: Jūratę Onaitytę, Juozą Budraitį, Aleksą Kazanavičių, Valentiną Masalskį, Vytautą Kaniušonį ir kitas kino žvaigždes.

Stebinti mėgstantis režisierius A. Puipa į filmavimo aikštelę sukvietė nemenką būrį gerai pažįstamų aktorių, tačiau nei vienam iš jų neskyrė pagrindinio vaidmens. Kartu su režisieriumi, kituose kino projektuose, dirbusios kino žvaigždės šį kartą ekrane pasirodo antraplaniuose vaidmenyse, bet jų kuriami charakteriai, filmo siužetinei linijai, suteikia ypatingų spalvų.

Juodo humoro, šmaikščių dialogų nestokojančiame filme Aleksą Kazanavičių išvysime maniako taksisto vaidmenyje, Jūratė Onaitytė pavirs į seno namo paslaptis saugančią keistuolę Lorą,  Valentinas Masalskis įsikūnys į save – teatro režisierių, Vytautas Kaniušonis – taps „intelekto nestokojančiu fūristu“, o Juozas Budraitis – paties A. Puipos „alter – ego“  – cinišku kino režisieriumi.

„Be galo smagu grįžti pas šį režisierių. Man patinka, kad su Algimantu visada būna ramus darbas bei profesionalus abipusis pokalbis“, – prisipažįsta ne viename filme su režisieriumi dirbusi kino ir teatro aktorė Jūratė Onaitytė. Paprašyta apibūdinti Loros vaidmenį, aktorė teigia, kad jos personažas „iš keistuolių“ serijos. „Loros veiksmuose ir kalboje nėra jokios logikos. Ji šiek tiek primena mano kurtą heroję iš filmo „Procesas“. Abi šios moterys turi kažkokį dvigubą ar net keturgubą pasaulį, kurį labai sunku suprasti“.

Kino ir teatro legenda Juozas Budraitis negaili gražių žodžių naujausiam A. Puipos filmui. „Džiaugiuosi, kad režisierius sugeba persiversti į kitokią stilistiką ir žaidžia įdomų kino žaidimą. Visai nesvarbu kaip pavadinsi filmo žanrą, svarbiausia kūrėjo gebėjimas įtikinamai,  kino vaizdais perteikti savo idėją“,  – atsiliepia aktorius.

Apie savo rolę su šypsena kalba ir aktorius Aleksas Kazanavičius. „Šis vaidmuo savotiškas „kvailiojimo džiaugsmas“, kai gali pabūti bepročiu maniaku ir tuo pačiu nevaržyti kūrybinės laisvės. Mano personažas – iš vienos pusės geras žmogus, iš kitos – nelabai psichiškai stabilus, gyvenantis realaus žmogaus fantazijoje“.

Filmo gamybą finansavo: Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.