DIDELĖS AKYS / Big Eyes

 

REŽISIERIUS: Tim Burton („Betmenas“, „Beždžionių planeta“, „Mano gyvenimo žuvis“, „Alisa Stebuklų šalyje“)

SCENARIJUS: Scott Alexander ir Larry Karaszewski („Visuomenė prieš Larį Flintą“, „Žmogus mėnulyje“)

ŽANRAS: biografinė drama

ŠALIS: JAV

VAIDINA: Amy Adams („Amerikietiška afera“, „Ji“, „Mokytojas“, „Naktis muziejuje 2“ „Pagauk, jei gali“), Christoph Waltz („Ištrūkęs Džango“, „Negarbingi šunsnukiai“, „Zero teorema“), Jason Schwartzman („Viešbutis „Didysis Budapeštas“, „Išgelbėti poną Benksą“), Danny Huston („Aviatorius“, „Žmonių vaikai“, „Iksmenai: pradžia. Ernis“), Krysten Ritter („Parduotuvių maniakės išpažintis“), ir kiti.

TRUKMĖ: 106 min.

 

PREMJERA LIETUVOJE: 2015.02.06

 

APRAŠYMAS:

Timo Burtono „Didelės akys“ – meilės istorija virtusi viena didžiausių apgavysčių meno pasaulyje

Vienas išradingiausių Holivudo režisierių Timas Burtonas grįžta su tapybiška juosta „Didelės akys“ („Big Eyes“). Pagal tikrus įvykius sukurtas filmas pasakoja apie bene didžiausią 20 amžiaus apgavystę meno pasaulyje.

Niekam nežinoma tapytoja Margaret (akt. Amy Adams) sutinka nepaprastai žavų dailininką Valterį (Christoph Waltz). Susižavėjimas virsta jausmingu meilės romanu, o neužilgo ir santuoka. Ilgainiui ima aiškėti, kad Valteris tėra savanaudis apsišaukėlis, prisistatantis žmonos kuriamų paveikslų autoriumi. Margaret prireikia daug laiko, kad suprastų į kokias nedėkingas aplinkybes ji pateko, bet tikėjimas meile ir šeima vis dar palaiko jos ryžtą likti vyro šešėlyje. Už teisę į savo paveikslus tapytoja ima kovoti tada, kai apakintas šlovės Valteris tampa visiškai neprognozuojamas. Tačiau įrodyti savo tiesą jai nebus lengva.

Filmą „Didelės akys“ statė dideli kūrėjai, o jame suvaidino dideli aktoriai. Unikalus režisierius ir vizionierius T. Burtonas yra kūręs „Betmeną“, „Alisą Stebuklų šalyje“ ir daugybe kitų originalių kino juostų. Režisierius, paprastai dirbantis su fantastiniais siužetais, suteikė šiai dramai su niekuo nesupainiojamo vizualumo, išlukšteno dar nematytas spalvas ir formas.

Neatsilieka ir „Didelių akių“ aktoriai. Penkis kartus „Oskarui“ nominuota  Amy Adams („Amerikietiška afera“, „Ji“) ir du Akademijos apdovanojimus jau pelnęs Christophas Waltzas („Ištrūkęs Džango“, „Negarbingi šunsnukiai“) žada atlikti nepriekaištingą vaidybos bugivugį. Už vaidybą filme „Didelės akys“ jie abu nominuoti „Auksiniam gaubliui“.

 

ANONSAS: