KODAS 999 / Triple 9

 

REŽISIERIUS: John Hillcoat („Kelias“, „Virš įstatymo“)

SCENARIJUS: Matt Cook

VAIDINA: Woody Harrelson („Bado žaidynės“), Kate Winslet („Titanikas“,  „Steve Jobs“), Chiwetel Ejiofor („12 vergovės metų“), Aaron Paul („Bręstantis blogis“), Casey Affleck („Tarp žvaigždžių“), Gal Gadot („Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“), Anthony Mackie („Išminuotojų būrys“), Teresa Palmer („Lūžio taškas“), Casey Affleck („Tarp žvaigždžių“), Norman Reedus („Pandorum“), Clifton Collins Jr. („Kapotė“) ir kiti

ŽANRAS: kriminalinis trileris

ŠALIS: JAV

TRUKMĖ: 115 min.

 

PREMJERA LIETUVOJE: 2016.03.11

 

 

APRAŠYMAS:

Šokiruojančioje juostoje „Kodas 999“ – dvigubas mafijos ir korumpuotų pareigūnų žaidimas

Brutalus, žiaurus ir šokiruojantis kriminalinis trileris „Kodas 999“ nukels į gatves, kuriose negalioja įstatymai. Matę režisieriaus Johno Hillcoato filmus žino, kad saldainių vaikučiams jis nedalina. Užtenka prisiminti sukrečiančią postapokaliptinę dramą „Kelias“ ir stilingai žiaurų „Virš įstatymo“. Šios tikroviškos ir atviros juostos vertinamos dėl nepaprasto savo įtaigumo. Naujasis kriminalinis trileris yra bene laukiamiausia tokio žanro premjera šį sezoną.

„Kodas 999“ („Triple 9“) pasakoja apie korumpuotų policininkų grupę, patekusią į mafijos šantažo pinkles. Baugindami ir šantažuodami susitepusius pareigūnus, nusikaltėliai priverčia juos daryti vieną nusikaltimą po kito.

Planuojant didžiulį apiplėšimą, policininkai netgi nusprendžia paaukoti vieną saviškį – nuovados naujoką Chrisą (jį vaidina Casey‘is Affleckas), kuris yra mafijos ir policijos ryšius tiriančio seržanto Džefrio (aktorius Woody‘is Harrelsonas) sūnėnas. Planas toks: pora korumpuotų pareigūnų viename miesto gale nužudys Chrisą ir per raciją paskelbs kodą „999“ (pareigūno sužeidimas ar nužudymas). Kai policijos pajėgos išvyks į nusikaltimo vietą, likusieji grupės nariai kitame miesto gale ramiai atliks darbą. Tačiau nepavykus sklandžiai įgyvendinti pirmosios plano dalies, mieste užverda tikras pragaras.

Savo filmui režisierius J. Hillcoat tradiciškai surinko puikią aktorių komandą. Tarp jų bent trys „Oskarų“ nominantai – W. Harrelsonas, C. Affleckas ir Chiwetelas Ejioforas („12 vergovės metų“), bei Akademijos apdovanojimu jau įvertinta Kate Winslet. „Kodas 999“ itin tikroviškai parodys gatves, kuriose balta neatskiriamai susimaišiusi su juoda, o policininkai dėvi žudikų kaukes.

 

ANONSAS: