MARIUPOLIS

 

REŽISIERIUS: Mantas Kvedaravičius

ŽANRAS: dokumentinis

ŠALIS: Lietuva, Ukraina

TRUKMĖ: 96 min.

 

PREMJERA LIETUVOJE: 2016-05-13

 

APRAŠYMAS:

 

Karo įkaitu tapusio miesto gyvenimas dokumentiniame filme „Mariupolis“

„Mariupolis“ pasakoja apie industrinį uostamiestį Ukrainoje, Donecko srityje. Dabar kasdienybę Mariupolyje įrėmina nuolatinis karo laukimas, jo buvimas šalia. „Vakar bombų negirdėjau, tik sprogimų atšvaitai debesyse matėsi per mano langą“, – sako filme smuikininkė. „Nemačiau sprogimų, dirbau sode“, – jai antrina Mariupolio akordeonistas…

Berlyno kino festivalio rengėjai lietuvių režisieriaus Manto Kvedaravičiaus dokumentinį filmą vadina vizualiai išraiškinga pagarbos duokle į krizę panirusiam miestui. „Berlinalėje“ pristatyta juosta nominuotas tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ apdovanojimui. „Pradėjus filmuoti ankstyvą 2015 m. pavasarį Mariupolis jau buvo tapęs fronto linija kare su prorusiškomis jėgomis. Buvo akivaizdu, kad šis miestas, išgyvenantis istorinius įvykius, gali pasiūlyti daugybę unikalių personažų, vietų, situacijų“, – pasakoja režisierius.

M. Kvedaravičių išgarsinusio debiutinis dokumentinis filmas „Barzakh“. 2011 m. Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje šis pasakojimas apie Čėčėnijoje dingusius žmones buvo apdovanotas Ekumeninės ir „Amnesty International“ žiuri prizais, apkeliavo daugybę tarptautinių festivalių, Lietuvoje pelnė „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią metų dokumentinį filmą.

 

ANONSAS: