TERMINATORIUS 2: PASKUTINIO TEISMO DIENA 3D / Terminator 2: Judgment Day 3D

 

REŽISIERIUS: James Cameron („Terminatorius“, „Svetimi“, „Gelmė“, „Titanikas“, „Melas vardan tiesos“, „Įsikūnijimas“)

VAIDINA: Arnoldas Schwarzeneggeris („Nesunaikinami“, „Dvyniai“, „Grobuonis“, „Terminatorius“,  „Konanas Barbaras“), Linda Hamilton („Terminatorius“, „Dantės viršukalnė“, „King Kongas gyvas“), Robertas Patrickas („Nesaugus prieglobstis“, „Ties jausmų riba“), Edwardas Furlongas („Detroitas – roko miestas“, „Amerikos istorija X“), kt.

ŠALIS: JAV

TRUKMĖ: 137 min.

ŽANRAS: mokslinės fantastikos veiksmo filmas

AMŽIAUS CENZAS: N-16

 

PREMJERA LIETUVOJE: 2017-08-25

 

APRAŠYMAS:

Jis sugrįžta – 3D formate!

Kai prieš visą ketvirtį amžiaus filme “Terminatorius 2. Paskutinio teismo diena” išgirdome geležinę misterio Visata frazę „I‘ll be back“ („Aš sugrįšiu“), nė numanyti negalėjome, kad ji mus vėl pasieks iš ekranų. Režisierius Jamesas Cameronas, jau sėkmingai išbandęs filmo konvertavimą į 3D formatą su „Titaniku“, naujam gyvenimui nusprendė prikelti ir „Terminatorių 2“ – blokbasterį, turintį gerbėjų tarp įvairaus amžiaus žiūrovų.

Sėkmingiausias veiksmo ir mokslinės fantastikos filmų režisierius, tapo ir 3D formato „tėvu“ plačiojoje industrijoje. Jamesas Cameronas, turintis inžinieriaus išsilavinimą, pats sukūrė savo 3D filmavimo kameras.  „Terminatorius 2. Paskutinio teismo diena“ pirmąkart ekranuose žybtelėjo 1991 metais su salę drebinančiais specialiaisiais garso ir vaizdo efektais. O jo pilnai atnaujinta 3D versija – tai jau kitas, aukštesnis kino efektų lygis, su kuriuo užaugs ir naujos filmo fanų kartos XXI amžiuje.

Žmonija 1997-aisiais, išgyvenusi atominę apokalipsę, gyvena nuožmioje kovoje su savo pačių sukurtais robotais ir mašinomis. Kiborgai, norėdami galutinai eliminuoti žmonijos pasipriešinimo lyderį Džoną Konorą (akt. Edwardas Furlongas), siunčia į praeitį du robotų prototipus, kurių misija – nužudyti jį dar vaikystėje. Pirmajam T-800 modeliui to padaryti 1984-aisiais nepavyko. Antrasis, pažangesnis modelis T-1000 (akt. Robertas Patrickas), pagamintas iš pavidalą galinčio keisti lydinio, 1990-aisiais pradeda Džono ir jo motinos Saros Konor (akt. Linda Hamilton) persekiojimą. Ateities žmonės gelbėti jaunąjį lyderį išsiunčia kitą terminatorių (akt. Arnoldas Schwarzeneggeris). Civilizacijos ateitis – jo rankose. Galinga robotų dvikova tampa istorine. Kol vaikas moko terminatorių žmogiškumo, jo motina skuba sunaikinti pirmuosius sukurtus protingų mašinų pavyzdžius. Turėdami juos saugantį išauklėtą „gerietį“ terminatorių, Konorai pradeda keisti žmonijos ateitį.

Keletas faktų apie „Terminatorius 2“ filmą. Tai viena iš visų laikų didžiausių ir daugiausiai uždirbusių franšizių – vien 1991 m. pasaulyje surinko virš 500 mln. dolerių, o pridėjus infliaciją, šiandien tai sudarytų 1 milijardą. Keturi „Oskarai“ ir du BAFTA apdovanojimai už specialiuosius ir vizualiuosius efektus. „Terminatorius 2“ – populiariausias iš visų terminatorių sagos, keliantis klausimus apie ateitį, likimą, laisvą valią ir technologijas, turi 4 milijonus fanų Facebook puslapyje.

 

ANONSAS: