LEGENDA APIE KOLOVRATĄ / Легенда о Коловрате

 

REŽISIERIUS: Ivanas Šurchoveckis

VAIDINA: Ilja Malakovas, Polina Černyšova, Aleksejus Serebriakovas („Leviatanas“, „Gyvenama sala“), Aleksandras Iljinas, jaun. („Atvirame kosmose“), Igoris Savočkinas („Leviatanas“, „Ekskursantė“, „Eglutės 3“, „Admirolas“), Julija Chlynina („Dueliantas“), Andrejus Burkovskis („Virtuvė“), Viktoras Proskurinas (TV serialai „Šerlokas Holmsas Ir daktaras Vatsonas: Agros lobiai“, „Dvylika kėdžių“), Aleksandras Cojus, ir kiti.

ŽANRAS: istorinė veiksmo drama

ŠALIS: Rusija

TRUKMĖ: 138 min.

 

PREMJERA LIETUVOJE: 2017-12-01

 

APRAŠYMAS:

LEGENDA APIE KOLOVRATĄ – didinga epinė kelionė į praeitį

Žymaus televizinio kino projekto „Rūkas“ ir detektyvinio serialo „Galvų medžiotojas“ režisierius Ivanas Šurchoveckis pristato patį ambicingiausią savo karjeroje kino filmą apie vieną iš reikšmingiausių karių rusų istorijoje Kolovratą.

Šioje epinėje kelionėje į praeitį bus pasakojama apie XIII a. susiskaldžiusią Rusią ir jos menką pasipriešinimą Aukso Ordai, vadovaujamai chano Batijaus (akt. Aleksandras Cojus). Nešdami vien tik mirtį, Aukso Ordos kariai vieną po kito naikino miestus, žudydavo karius ir į nelaisvę paimdavo likusius gyvus. Jiems nebuvo lygių.

Net ir Didysis Riazanės kunigaikštis su savo armija buvo bejėgis prieš chano kariauną. Ir tik vienintelis riteris, Riazanės miesto galva Ipatijus Kolovratas (akt. Ilja Malakovas), sužinojęs, kad į jo gimtąjį miestą įsiveržė mongolai, su nedideliu būriu ištikimiausių karių atskubėjo į pagalbą. Jo ryžtas ir drąsa padarė įspūdį net ir pačiam chanui Batijui, o jo žygdarbis tapo legenda, ir vardas amžiams įrašytas į istoriją.

Šią didingą ir be galo kruopščiai paruoštą, tikrais faktais bei legendomis paremtą juostą rusų kino profesionalai jau dabar įvardija kaip vieną iš ryškiausių jų šalies istorinio kino žanro projektų, kuris savo kokybe neturėtų nusileisti net ir tokiems klasikiniams filmams, kaip 1938 metų kino pionieriaus Sergejaus Eizenšteino „Aleksandras Nevskis“ ar „Daniilas – Galicijos kunigaištis“.

Juostos dekoracijos ir didybė, mūšių scenos ir priešų susidūrimai prilygsta kitam, visai neseniai kino ekranuose rodytam kino epui „Vikingas“, dėl ko žiūrovams peržiūra kine ne tik neprailgs, bet ir įsimins ilgam.

Įspūdingo kino epo „Legenda apie Kolovratą“ premjera Lietuvoje įvyks gruodžio 1 dieną.

 

ANONSAS: