AMŽINAS GYVENIMAS / Вечная жизнь Александра Христофорова

REŽISIERIUS: Jevgenijus Šeliakinas („Apie meilę. Tik suaugusiems“, „Penktadienis“)

SCENARIJUS: Jevgenijus Šeliakinas

VAIDINA: Aleksejus Guskovas („Polina“, „Koncertas“, „Slėpkis!“, „Meilė-seilė 3“), Oksana Fandera („Liudininkai“, „Akmeninis bokštas“, „Trečias variantas“), Timofejus Tribuncevas („Legenda apie Kolovratą“, „Rinkimų diena 2“), Romanas Kurcinas („Aš lieknėju“, „Pabėgęs jaunikis“) ir kiti.

ŽANRAS: komedija, drama

ŠALIS: Rusija

TRUKMĖ: 104 min.

 

PREMJERA LIETUVOJE: 2018-11-23

 

APRAŠYMAS:

Filme „Amžinas gyvenimas“ apie gyvenimą ir mirtį – su šypsena

Aleksandras Ivanovičius Kristoforovas (jį vaidina Aleksejus Guskovas) kažkada buvo garsus aktorius, kuriam nieko netrūko nei profesiniame, nei asmeniniame gyvenime. Tie laikai jau seniai praėjo. Dabar Aleksandras Ivanovičius normalių vaidmenų nebegauna, tad pragyvenimui užsidirba vaidindamas romėnų legionierių istoriniame pramogų parke. Paauglys sūnus su juo nesikalba, o žmona apskritai mano, kad jis – tikra grėsmė visuomenei. Galutinę „dovanėlę“ Aleksandrui įteikia gydytojai, pranešę, kad vyrui liko gyventi gal mėnuo, gal dar mažiau. Žodžiu, ne kažką.

Pasimetęs, išsigandęs, susinervinęs ir apskritai nežinantis, ką jam dabar daryti Aleksandras nusprendžia paguodos ieškoti psichologinės pagalbos grupėje. Čia besirenkantiems nelaimėliams padėti bando psichoterapeutė Margo (aktorė Oksana Fandera), pati turinti šiokių tokių problemėlių su pykčio valdymu. Ir čia įvyksta stebuklas – susipažinus su šia intriguojančia moterimi, Aleksandrui likimas pamėtėja netikėtą galimybę ištaisyti gyvenime padarytas klaidas. Neturėdamas ko prarasti, Aleksandras nutaria per likusį jam laiką iš pagrindų pakeisti savo gyvenimą.

Apie rimtus dalykus su nuoširdžiu humoru pasakojanti juosta žiūrovą neišvengiamai privers pagalvoti apie išties svarbius dalykus, apie neišvengiamai gyvenime daromas klaidas ir iki paskutinio atodūsio išliekančią galimybę jas ištaisyti. Reikia tik ryžtis.

Filmo scenaristas ir režisierius – Jevgenijus Šeliakinas, abi šias pareigas puikiai suderinęs ir juostose „Apie meilę. Tik suaugusiems“ bei „Penktadienis“. Pagrindinį herojų įkūnijęs aktorius Aleksejus Guskovas viso pasaulio kino mėgėjams puikiai pažįstamas iš „Auksiniam Gaubliui“ nominuotos juostos „Koncertas“, kurioje taip pat suvaidino pagrindinį vaidmenį.

Filmas “Amžinas gyvenimas” Lietuvos kino teatruose nuo lapkričio 23 d.

 

ANONSAS: