ODESA / Одесса

 

REŽISIERIUS: Valerijus Todorovskis

SCENARIJUS: Maksimas Belozoras

VAIDINA: Irina Rozanova, Leonindas Jermolnikas, Jevgenijus Cyganova, Ksenija Rapoport, stepanas Sereda

ŽANRAS: drama

ŠALIS: Rusija

TRUKMĖ: 130 min.

 

PREMJERA LIETUVOJE: 2019-09-06

 

APRAŠYMAS:

Naujausias Valerijaus Todorovskio filmas „Odesa” – visą gyvenimą brandintas kūrinys

Rugsėjo 6 dieną – kino teatruose pasirodys naujausias, ilgus metus brandintas, talentingojo režisieriaus Valerijaus Todorovskio (,,Didysis baletas”, “Stileivos”, “Kurčiųjų šalis”), darbas ,,Odesa”. Šiemet šis filmas atidarė trisdešimtąjį kino festivalį “Kinotauras” Sočyje ir sulaukė garsių žiūrovų ovacijų. Tikrais įvykiais paremta kino juosta nukels jus į 1970 metų vasarą, į žavų miestą prie Juodosios jūros.

Daug saulės, nuostabūs paplūdimiai, žydros pakrantės! Odesa – Juodosios jūros perlas, mažasis Paryžius, miestas, kuriame niekada nenutyla juokas! Geresnės krypties atostogoms nė nesugalvosi! Juolab ir apsistoti yra pas ką! Seniai nematyti giminaičiai, bičiuliai, pokalbiai iki ryto! Kas gali būti geriau! Tokias atostogas įsivaizdavo vieno populiaraus dienraščio žurnalistas Borisas (akt. Jevgenijus Cyganovas), kartu su devynmečiu sūnumi Valeriku (akt. Stepanas Sereda), nusprendęs pailsėti pas žmonos gimines. Viskas prasidėjo tobulai, bet…karšta Odesos saulė Borisui paruošė tokį siurprizą, kuris pasuko vyro gyvenimą nenumatytu kampu…

Vos tik įsikūrus kurorte, lyg iš giedro dangaus drioksteli žinia – Odesoje skelbiamas karantinas. Žmonės kurorte masiškai serga cholera, padėtis tampa labai rimta. Virusas sparčiai plinta ir sunkiai pasiduoda gydymui. Būtina imtis kardinalių saugumo priemonių. Vienintelis būdas užkirsti kelią dar didesniam ligos protrūkiui – visiškai uždrausti atvykimą ir išvykimą į/iš šio miesto. Visi– ir poilsiautojai, ir Odesos gyventojai įkalinami kurorte tol, kol pasibaigs epidemija. Borisas  negali susitaikyti su tokia padėtimi, juk pavojingas virusas kelia grėsmę jo sūnaus sveikatai, o namuose nežinomybėje palikta jo mylima žmona… Jo pastangos ir žurnalistiniai ryšiai išvykti iš Odesos tampa bejėgiai. Tėvas kartu su sūnumi priverstas laukti karantino pabaigos.

Odesoje gyvenimas verda ir karantino metu – ekstremalioje situacijoje žmonės tampa jautresni, todėl ima vertinti kiekvieną akimirką ir gyventi daug aistringiau. Čia bus visko – senos paslaptys, kvapą gniaužiantys prisipažinimai, didvyriški poelgiai ir uždrausta meilė, kuri įpainios Borisą į tokį  kurortinį romaną, iš kurio išsivaduoti bus sunkiau nei iš karantino…

Į filmą, kurį svajojo sukurti visą gyvenimą, režisierius surinko geriausius aktorius. “Odesoje” išvysime žaviąją Iriną Rozanovą, Leonidą Jermolniką, Jevgenijų Cyganovą, Kseniją Rappoport ir daug kitų Rusijos kino žvaigždžių, kurių vaidyba filmą pavers puikiu, šiek tiek nostalgišku reginiu.

 

ANONSAS: