ILGO METRO FILMAS APIE GYVENIMĄ

 

REŽISIERIUS: Dovilė Šarutytė

SCENARIJUS: Dovilė Šarutytė, Titas Laucius

AMŽIAUS CENZAS: N- 13

TRUKMĖ: 100 min.

GAMINTOJAS: Studio Uljana Kim

VAIDINA:  Agnė Misiūnaitė, Nelė Savičenko, Kęstutis Jakštas, Inga Maškarina, Romuald Lavrinovič

ŽANRAS: komiška drama

ŠALIS: Lietuva

 

FILMO PREMJERA: 2022-11-25

 

APRAŠYMAS:

Nuo lapkričio 25 dienos Lietuvos kino teatruose – įkvėpta tikrų įvykių, pripažinta tarptautiniuose  festivaliuose, debiutinė režisierės Dovilės Šarutytės kino juosta  – „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“. Festivalių žiuri dėmesio susilaukęs filmas – jautrus, aštrus, emocionalus, intymus pasakojimas apie tuos, kurių gyvenimai tęsiasi.

Vos grįžusi iš atostogų, Dovilė sužino, kad mirė jos tėvas. Bet atsiduoti gedului merginai nėra kada: jai iškart tenka organizuoti laidotuves.

Dovilė pati skuba iš morgo į šarvojimo salę, iš kapinių, į gėlių turgų, vis pakliūdama į vieną už kitą kurioziškesnes situacijas. Tačiau makabriški laidotuvių organizavimo iššūkiai jos nepalaužia. Netgi priešingai: užgriuvusių reikalų tvarkymas merginą pradeda veikti kaip savotiška terapija.

Ir galiausiai jai pavyksta. Susirinkusieji į tėvo šermenis Dovilei žarsto komplimentus: laidotuvės labai jaukios. Subtili urnos, gėlių ir žvakių kompozicija, iškabintos velionio šypsenų pilnos nuotraukos ir originalus garso takelis kuria nuotaiką, dėl kurios laidotuvių erdvė akimirkomis primena labiau ne šarvojimo, o šventinę pokylių salę.

Tėvo laidotuvių sėkme mergina džiaugiasi ir didžiuojasi. Tačiau tik viskam nurimus, Dovilei pagaliau ateina suvokimas, jog ji ką tik palaidojo savo tėvą.

Filmo vystymą ir gamybą finansavo Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

 

ANONSAS: