„Forum Cinemas Vingis“ švenčia Lietuvos roko muzikos aukso epochą. Iškilmingai pristatytas Audriaus Juzėno filmas „Yesterday“

„Forum Cinemas Vingis“ kino centre rugsėjo 4 dieną iškilmingai pristatytas naujausias režisieriaus Audriaus Juzėno filmas „Yesterday“ apie 7 dešimtmečio roko muziką Lietuvoje, bigbyto ir bitlomanijos epochą, kuri savyje nešė nepaprastą jėgą, begalinį laisvės troškulį, naujų idėjų alkį ir ypatingą meilę muzikai.

Pasveikinti režisieriaus ir visos kūrybinės komandos į išskirtinį filmo pristatymo vakarą rinkosi gausus būrys svečių. Ant raudonojo kilimo kartu su būriu muzikantų, politikų, visuomenės veikėjų, teatro ir kino aktorių  pasirodė ir 70 – tųjų roko žvaigždės, kurių garbei, jų kuriamai muzikai ir skirtas šis filmas. Tarp susirinkusiųjų buvo galima pamatyti Algirdą Kaušpėdą, Darių Užkuraitį, Aistį Mickevičių, Algirdą Dainavičių, Dalią Kutraitę, Janiną Matekonytę, Vytautą Juozapaitį, Vidą Ramaškienę, Povilą Meškėlą, grupes: „Biplan“, „Timid Kooky“, „Kamanių šilelis“. Filmo pristatyme apsilankė senieji rokeriai –  „Eglutės“ grupės vokalistė Jūratė Dineikaitė, grupių „Nuogi ant slenksčio“, „Kertukai“, „Antanėliai“ atstovai.

Renginio metu kviestiniai svečiai, prieš kino seansą, išgirdo itin populiarius 70 – tųjų  metų Olego Zacharenkovo, Kęstučio Antanėlio bei grupės „Kertukai“ roko gabalus, kuriuos atliko grupės „Plieninės varlės“ nariai Povilas ir Julijus Girdeniai.

„Prisimenu tuos laikus, kada negalėjome nešioti ilgų plaukų, įdomu kuo tai baigtųsi man… Be džinsų negaliu gyventi, o jeigu būčiau gyvenęs tais laikais, greičiausiai džinsai būtų sukarpyti, jeigu būčiau grojęs gitara – greičiausiai būčiau plėšęs pianinus ir vogęs gitaros stygas. Tokie buvo laikai. Smagu, kad šiandien su mumis salėje yra gyvi šios epochos liudininkai“, – savo mintimis, pristatydamas filmą dalijosi režisierius Audrius Juzėnas. Užgesus šviesoms kino salėje premjeros svečiai buvo nukelti į praeitį, į 70 – tuosius metus, kuomet Lietuvos miestuose ir miesteliuose šėlo jo didenybė rokas.

Filmas „Yesterday“ – odė lietuviško roko milžinams – gyvas, įtaigus pasakojimas apie tai, kas buvo lietuviškas rokas, kokią žinią jis skleidė, ką išgyveno jį groję ir klausę fanatai. Nors vaizdinės medžiagos iš to meto kultinių lietuviškų roko grupių pasirodymų scenose praktiškai neišlikę, vis tik filmo kūrėjai, peržiūrėję kalnus kino kronikų, pasitelkę archyvinę medžiagą iš JAV prezidento R. Reigano bibliotekos, Lietuvos valstybės bei asmeninių roko pionierių archyvų, Romualdo Požerskio hipių eros filmuotus kadrus, meistriškai atkuria bitlomanijos epochą. Originali to meto grupių atliekama muzika tapo filmo garsinio takelio dalimi, o kompozitoriaus Tito Petrikio, sukurta tam istoriniam laikmečiui kino muzika, filmo širdimi. Filmas tarsi garsioji „The Beatles“ daina „Yesterday“, skiriama bitlomanijos epochos garbei, tam kas buvo vakar, yra šiandien ir bus rytoj.

Po peržiūros vykusioje klausimų ir atsakymų sesijoje A. Juzėnas padėkojo už didžiulį palaikymą ir pabrėžė, kaip svarbu išsaugoti roko muzikos palikimą ateities kartoms.