Garsiausio pasaulyje šuns Lesės vaidmenį atlieka Banditas

Nuo rugsėjo 1 dienos kino teatruose vaikams ir visai šeimai pačias geriausias nuotaikas dovanojantis lietuviškai dubliuotas filmas „Lesė. Naujas nuotykis“. Čia yra viskas, ko reikia mažiesiems žiūrovams – humoro, įtampos, pačių tikriausių nuotykių! Ar žinojote, kad puikioji pagrindinė šio filmo aktorė – pūkuotoji Lesė yra visai ne patelė, o patinėlis vardu Banditas.

Praėjo lygiai 80 metų nuo tada, kai kino ekrane pirmą kartą dienos šviesą išvydo draugiško, visuomet padėti skubančio šuniuko Lesės nuotykiai. Naujojoje filmo dalyje „Lesė. Naujas nuotykis“ režisierius Hanno Olderdisschenas, įrodo, kad istorija apie berniuko ir kalytės Lesės draugystę neprarado savo magijos ir šiandien.

Kino istorija sako, kad visuomet, kai tik didžiuosiuose kino ekranuose pasirodydavo filmas apie ilgaplaukį kolį Lesę, vaidmenys atitekdavo šios veislės patinėliams. Pagrindinė priežastis, kodėl taip nutinka yra ta, kad filmavimai nuolat vyksta vasaros sezonu, būtent tada, kai abiejų lyčių šunys keičia kailį. Pasak dresuotojo D. Weatherwax kolių veislės patinai turi storesnį kailį, o per kailio keitimo sezoną jie atrodo daug pūkuotesni,  nei patelės.

Prieš daugelį metų pirmasis aktorius šuo, suvaidinęs filme Lesę buvo šuo vardu Palas.  Dalyvavęs  keturkojų atrankoje, pagrindiniam vaidmeniui gauti, jis vienintelis iš viso būrio sugebėjo drąsiai perplaukti upę, taip Palas gavo pagrindinį vaidmenį ir tapo garsiausiu šunimi pasaulyje.  Vėlesniuose Lesės filmuose filmavosi daug kitų patinėlių: Spook, Baby, Mire, Hey Hey ir kiti.

Filme „Lesė. Naujas nuotykis“ pagrindinio vaidmens atlikėjas kolis vardu Banditas. Pūkuotasis aktorius gyvena specialioje gyvūnų – kino žvaigždžių rančoje Vokietijoje  su  ožkomis, katėmis, avimis, triušiais, šunimis ir kitais gyvūnais, kurie filmuojasi įvairiuose filmuose. Skirtingai, nei filme drąsuolė Lesė – Banditas  realiame gyvenime ramus, lėtas šuo. „Galbūt dėl lėto jo būdo šis pūkuotis puikiai vykdo visas komandas filmavimo aikštelėje. Po kiekvienos gerai atliktos užduoties Banditas gauna skanėstų, tai jam geriausias apdovanojimas“, – juokiasi jo dresuotoja Farina Klause. Pasak dresuotojos šuns asmeninės savybės turi didžiulę įtaką filmuojant filmą. „Banditas gavo Lesės vaidmenį  dar ir dėl to, kad mėgsta būti dėmesio centre, jo visai netrikdo 30 – 40 žmonių filmavimo grupė, yra imlus naujoms užduotims ir su juo labai malonu dirbti“, –  pažymi F. Klause.

Smagi istorija visai šeimai apie nepaprastą draugystę, pasitikėjimą ir kartu įveiktas kliūtis kino teatruose nuo rugsėjo 1 dienos.