Severinas Norgaila: vaidmuo Raimundo Banionio filme „Purpurinis rūkas“ man visada išliks ypatingu

Vasario 8-ąją dieną didžioji Raimundo Banionio filmo „Purpurinis rūkas“ premjera. Vieną pagrindinių vaidmenų šiame filme įkūnija jaunas ir perspektyvus Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Severinas Norgaila, kuriam Lietuvos žydo Jozefo vaidmuo yra pirmas toks didelis projektas jo karjeroje, atnešęs į jo gyvenimą daug naujos patirties, potyrių ir pamokų.

„Tai pirmas mano vaidmuo kine, kuris pakeitė mano požiūrį į visą filmo „gimimo“ procesą. Filmavimo aikštelėje daug kas kitaip, nei teatro scenoje. Visas kūrybinis procesas, pažintys su kolegomis Giedre Mockeliūnaite, Tadu Gudaičiu, Vidu Petkevičiumi, darbas su vienu geriausių režisieriumi Lietuvoje – įdomi patirtis ir didžiulė atsakomybė prieš save, kolegas ir  prieš žiūrovą. Šis vaidmuo visada išliks man ypatingu“, – sako vieną pagrindinių vaidmenų filme „Purpurinis rūkas“ sukūręs jaunos kartos aktorius Severinas Norgaila.

Aktorius prisipažįsta, jog jaudintis ir nerimauti filmuojant šią kino juostą nebuvo kada, tačiau suvokimas, kad jam atiteko toks svarbus vaidmuo atėjo tik po kurio laiko. „Sėdėjau Rumšiškėse per pertraukėlę ant žemės, atsirėmęs į medį, stebėjau, ką veikia kolegos, kaip ruošiasi kitoms scenoms ir tik tada iki galo suvokiau, jog ir aš esu viso to dalis“.

Paklausus, kokie ypatingi R. Banionio reikalavimai buvo Jozefo rolei, Severinas prisipažįsta šiek tiek nustebęs, jog dėl šio vaidmens teko sumažinti savo kūno apimtis. „Ruošiantis filmavimui nemažai diskutavome su režisieriumi, tikėjausi visko, tačiau nustebino reikalavimas numesti šiek tiek svorio, nors ir taip esu ganėtinai smulkaus sudėjimo. Mokyklos laikais nemažai bėgiojau, tad buvo puiki proga visa tai prisiminti, o dietos laikymasis ir kilogramų skaičiavimas – tikrai nemažas iššūkis. Viso to rezultatas: numesti 12 kilogramų. Tikiuosi, žiūrovai tai pastebės“, – šmaikštauja jaunasis aktorius.

Severinas juokauja, jog sunkiausia vaidinant šiame filme buvo anksti keltis, tačiau po kelių sekundžių surimtėja ir teigia, kad visos dienos, praleistos filmavimo aikštelėje, nebuvo lengvos ne tik dėl pačios filme pasakojamos istorijos, bet ir dėl to, kad norėjosi kuo geriau įsiminti visus režisieriaus patarimus. „Negaliu tiksliai išskirti vieno sunkiausio momento: visos dienos nebuvo lengvos, norėjosi prisiminti viską, ką sako režisierius ir nekartoti praėjusią dieną padarytų klaidų“.

Pasak Severino, jo personažas Jozefas – mylintis, pasiaukojantis ir turintis nepaprastai didelę širdį žmogus. Pasiteiravus, kokie yra skirtumai tarp Severino ir Jozefo aktorius šypsodamasis atsako „skirtumas tarp mūsų paprastas – Jozefas moka rusiškai ir „jidiš“, o Severinas – nemoka“ .

Dramoje „Purpurinis rūkas“ bus visko – jaudinančios dramos, susišaudymų, meilės trikampis ir atvirų intymių scenų, kurios pradedančiam aktoriui gali būti nepatogios. Tačiau jaunasis aktorius ir čia šmaikštauja: – „Na taip, filmo istorija labai spalvinga, intymios scenos galbūt būtų buvusios kitokios, jeigu šalia nebūtų kamerų, režisieriaus ir kitų komandos narių, tačiau, jeigu rimtai, kartu su kolege Giedre Mockeliūnaite žinojome, kur patekome, žinojome, kad bus intymių scenų, bet to per daug nesureikšminome, viską darėme vardan bendro tikslo“, – pasakoja aktorius.

Naujasis Raimundo Banionio filmas „Purpurinis rūkas“ pasakos apie dramatišką ir stereotipus laužančią meilės istoriją, kuomet žydas Joškė (Severinas Norgaila) įsimyli buvusiuose jo namuose gyvenančią Janiną (Giedrė Mockeliūnaitė), vietinio partizanų būrio vado Vlado (Tadas Gudaitis) meilę, išgelbsti ją nuo tremties ir padeda auginti jos vaiką, nepaisydamas fakto, kad Vladas karo metu dalyvavo jo tėvų sušaudyme.