KARALIŲ PAMAINA

 

REŽISIERIUS: Ignas Miškinis („Artimos šviesos“, „Diringas“)

SCENARIJAUS AUTORIAI: Saulius Drunga, Ignas Miškinis

PRODIUSERIAI: Ieva Norvilienė, Janis Kalejs

OPERATORIUS: Rolandas Leonavičius

VAIDINA: Dainius Gavenonis („Artimos šviesos“, „Perpetuum mobile“, „Diringas“), Vainius Sodeika („Paskutinė medaus mėnesio diena“, „Savižudis“), Vidas Petkevičius („Elzė iš Gilijos“, „Mėnulio Lietuva“, „Vilko dantų karoliai“, „Amerikietiška tragedija“), Aistė Diržiūtė („Sangailės vasara“, „Tarp pilkų debesų“), Paulius Ignatavičius, Juozas Rapalis ir kt.

ŽANRAS: drama

ŠALIS: Lietuva

AMŽIAUS CENZAS: N13

TRUKMĖ: 90 min.

 

PREMJERA LIETUVOJE: 2016-10-21

 

APRAŠYMAS:

Pareiga prieš žmogiškumą Igno Miškinio filme „Karalių pamaina“

Naujausias režisieriaus Igno Miškinio darbas – tai trečiasis jo pilno metro filmas, po sėkmingai pasirodžiusių „Diringas“ ir „Artimos šviesos“. Filmas jau buvo pristatytas keliuose pasaulio filmų festivaliuose ir pavasarį Lietuvoje apdovanotas dviem Sidabrinėmis gervėmis: aktorius Vidas Petkevičius už antro plano vaidmenį ir filmo garso takelis, kurį sukūrė latvių kompozitorius Edgars Rubenis.

Jau para, kai jaunas policininkas Kastytis (aktorius Vainius Sodeika), paliktas vienas nuošalioje priemiesčio klinikoje, saugo komoje esantį ligonį, įtariamą Antrojo pasaulinio karo nusikaltimais.

Budėjimo pamaina seniai baigėsi, tačiau niekas neatvyksta jo pakeisti, o vadovybė taip pat nesusisiekia. Nepaisant neaiškios situacijos, jaunasis pareigūnas nesitraukia nuo įtariamojo palatos. Jis įsitikinęs šios misijos svarbumu, nes užduotį gavo iš paties komisaro, todėl yra pasiryžęs nepalikti savo posto, kol negaus naujo įsakymo. Tuo labiau – tai pirmoji užduotis jo gyvenime.

Deja, vienatvė, nuovargis, alkis, vis didėjantis neužtikrintumas ir kartu užsispyrimas atlikti pareigą paverčia jį tiksinčia laiko bomba. Ji sprogsta pačiu netinkamiausiu metu. Būtent tada, kai jaunasis policininkas turi priimti sudėtingiausią savo gyvenime sprendimą – kiek tvirtai ir kam jis yra pasiryžęs, saugojant blėstančią kominio senio gyvybę, kai visas pasaulis trokšta tik greitos jo mirties.

Filme vaidina puikūs aktoriai – Dainius Gavenonis (Artimos šviesos“, „Perpetuum mobile“, „Diringas“), Vidas Petkevičius („Elzė iš Gilijos“, „Mėnulio Lietuva“, „Vilko dantų karoliai“, „Amerikietiška tragedija“), jauni ir charizmatiški Vainius Sodeika, Aistė Diržiūtė, taip pat Paulius Ignatavičius, Juozas Rapalis ir kiti.

Filmo „Karalių pamaina“ gamybą finansavo Lietuvos kino centras, Latvijos kino centras ir „Eurimages“, prodiuseriai – UAB TREMORA ir Films Angels Productions. Lietuvos kino teatruose – nuo spalio 21 d.

 

ANONSAS: