PARTENONAS / Parthenon

 

REŽISIERIUS: Mantas Kvedaravičius

TRUKMĖ: 105 min.

SCENARIJUS: Mantas Kvedaravičius, Evangelos Koutsourakis

AKTORIAI: Mehdi Mohammed, Hanna Bilobrova, Garip Ozdem, Rita Burkovska

ŽANRAS: drama

ŠALIS: Graikija, Lietuva, Prancūzija, Turkija, Uganda, Ukraina

CENZAS: N-18

TRUKMĖ: 119 min.

 

PREMJERA LIETUVOJE: 2019-12-06

 

APRAŠYMAS:

Manto Kvedaravičiaus „Partenonas“ – šokiruojančių vaizdinių ir drąsių režisūrinių sprendimų  kūrinys, sulaukęs tarptautinio pripažinimo

Po trijų metų pertraukos, gruodžio 6 dieną, kino teatruose išvysime naujausią lietuvių režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmą „Partenonas“. Venecijos kino festivalio konkursinėje programoje – „Kino kritikų savaitė“  šis filmas sulaukė ypatingo dėmesio. Prestižiniame kino talentų atradimams skirtame renginyje, ilgametražis filmas pasirinktas tarp septynių geriausių filmų visame pasaulyje.

Tarptautinį pripažinimą pelniusiose dokumentinėse juostose „Barzakh“ (2011) ir „Mariupolis“ (2016) tyrinėjęs sapnus, mirtį, meno formas ir karą, naujausioje kino juostoje „Partenonas“ atsigręžia į atminties ir kūniškumo temą.

Pigiame viešnamio kambarėlyje Atėnų tvirtovės papėdėje žmogus prisimena nepaprastus savo gyvenimo įvykius. Į paviršių iškyla prisiminimai apie nepatirtą meilę, skausmą, ilgesį, turtus ir tikėjimą, kad ateityje jo laukia  gyvenimas, kokio jis visada laukė. Jo nerami siela blaškosi po visą pasaulį, vieną sekundę jis Odesoje, kitą – Stambule, Atėnuose ar tolimoje Šiaurės Ugandoje.

Žmogus atmena kaip savo kelyje sutiko kurdų gangsterį Garipą, kavinės savininką – Mehdi,  dvi vienodo likimo seseris – prostitutes Aną ir Sofiją.  Šie, visuomenės užribyje atsidūrę žmonės – ypatingi istorijų pasakotojai, kurių gyvenimai susipinantys ir vėl išsiskiriantys vienoje siužetinėje linijoje.

Cigarečių dūmuose paskendusiame viešnamyje prostitutė Ana išdrįs prabilti apie tikros meilės ir švelnumo troškimą, nors jos likimas seniai nulemtas negailestingų aplinkybių. Gangsteris Garipas – dar vaikystėje išgyvenęs smurtą,  tampa negailestingu žudiku, šaltakraujiškai nužudęs Mehdi.  Nors gangsterio sieloje dar rusena meilė Sofijai – ji seniai praradusi tikėjimą Dievu, bet ramybę randanti ikonų tapyboje.

Prisimindamas pakeleivių papasakotas istorijas žmogus atranda turtus, tampa klajojančiu pranašu ir pagaliau grįžta namo pas žmoną, bet atmintis jį išduoda… jis tvirtai žino, kad viename šių gyvenimų  bus nužudytas…

Drąsių režisūrinių sprendimų, šokiruojančių vaizdinių M. Kvedaravičiaus filmas kino teatruose nuo gruodžio 6 dienos.

„Partenonas“ yra bendras Lietuvos, Ukrainos ir Prancūzijos kinematografininkų filmas. Filmą finansavo Lietuvos kino centras ir Ukrainos valstybinė kino agentūra.

 

ANONSAS: